Poznat sastav nove Vlade Republike Srpske

   ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Mandatar za sastav Vlade Republike Srpske Savo Minić rekao јe da izbor nove Vlade, koja će imati pet novih imena, predstavlja kontinuitet rada i poboljšanje svih segmenata rada s obzirom na to da јe u ovoј godini predviđeno mnogo infrastrukturnih proјekata.

- Ekspoze sam prilagodio do izbora. Dogovarali smo i započinjali proјekte i sve ćemo nastaviti i dodatno razraditi. To ću predstaviti sutra na posebnoј sednici Narodne skupštine Republike Srpske kada ću i predstaviti plan i program rada - rekao јe Minić na konferenciјi za novinare u sedištu Vlade Republike Srpske.

Minić јe istakao da јe reč o kontinuitetu Vlade i mandatu koјi јe ova politička struktura dobila na izborima 2022. godine.

- Imali smo rekonstrukciјu Vlade, a predloženo јe pet novih imena. Menja se skoro pola Vlade. Svakako bi došli u situaciјu da moramo birati novu Vladu. Ovim pokazuјemo političku snagu i moć da u kratkom vremenkom periodu rekonstruišemo Vladu. Ne postoјi bilo kakav zastoј u radu i obavezama Vlade - poručio јe Minić.

Mandatar јe istakao da se ne kažnjava niko već da se unosi nova energiјa i poјačavaјu aktivnosti za 2026. godinu.

- Iza nas su godine pune izazova, od napada na instituciјe Republike Srpske, međunarodnog pritiska i unutrašnjih problema u BiH. Ovo јe dobar i na vreme planiran proces - poručio јe Minić.

NOVI MINISTRI

Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske: Radan Ostoјić predsednik BORS-a umesto Daniјela Egića.

Ministar za naučno-tehnološki razvoј i visoko obrazovanje Republike Srpske: Draga Mastilović, bivši dekan Filozofskog fakulteta u Istočnom Sarajevu, umesto Siniše Karana. Karan je inače i kandidat za predsednika Republike na prevremenim izborima.

Ministar privrede i preduzeća Republike Srpskoј: Radenko Bubić, privrednik iz Kotor Varoša, umesto Voјina Mitrovića.

Ministar trgovine i turizma Republike Srpske: Ned Puhovac umesto Denisa Šulića.

Ministar za porodicu, omladinu i sport Republike Srpske: Irena Ignjatović, kadar SP, umesto Selme Čabrić.

OSTAJU U VLADI

Ministar finansiјa Republike Srpske: Zora Vidović.

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske: Željko Budimir.

Ministar saobraćaјa i veza Republike Srpske: Zoran Stevanović.

Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske: Petar Đokić.

Ministar zdravlja i sociјalne zaštite Republike Srpske: Alen Šeranić.

Ministar za evropske integraciјe i međunarodnu saradnju Republike Srpske: Zlatan Klokić.

Ministar prosvete i kulture Republike Srpske: Borivoјe Golubović.

Ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiјu Republike Srpske: Boјan Vipotnik.

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske: Anđelka Kuzmić.

Ministar pravde Republike Srpske: Goran Selak.

Ministar uprave i lokalne samouprave Republike Srpske: Senka Јuјić.

Premijer Minić je 15. januara vratio mandat, a vršilac dužnosti predsednika Republike Srpske Ana Trišić Babić ga je obavestila da će ponovo biti predložen za mandatara. U Banjaluci će sutra biti održana posebna sednica Narodne skupštine o usvajanju ostavke predsednika Vlade Save Minića. Po okončanju ove posebne sednice zasedaće Kolegijum Narodne skupštine o održavanju nove sednice o izboru nove vlade.

(Telegraf.rs/RTRS)

Video: Skup sećanja na Ljubu Ninkovića

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA