Umrla Gordana Duvnjak
Nakon duge i teške bolesti, u 61. godini života preminula je ugledna makedonska novinarka i urednica Gordana Duvnjak, piše Sloboden Pečat.
Vest o njenoj smrti objavio je njen sin Martin Duvnjak emotivnom porukom na društvenim mrežama, u kojoj je opisuje kao "ženu borkinju, majku kakvu svako dete može samo da poželi i vrhunskog profesionalca".
"Otišla je naša majka, žena, kraljica Gordana Duvnjak. Žena koju nije voleo i poštovao samo onaj koji je nije upoznao. Vrhunski profesionalac i novinar koji je bio primer čestitosti, ljubavi prema profesiji i stava", napisao je njen sin.
Gordana Duvnjak je novinarsku karijeru započela još 1988. godine u Makedonskoj radio-televiziji, gde je radila dve godine. Od 1991. do 1999. bila je deo redakcije lista "Nova Makedonija", a zatim je usledio dugogodišnji angažman u "Utrinskom vesniku" (1999–2017), gde je radila kao novinarka i urednica.
Profesionalni put nastavila je 2017. u portalu "Makfaks", a već naredne godine prešla je na televiziju "1TV", gde je takođe obavljala uredničku funkciju. Od 2019. godine radila je u nedeljniku "Fokus".
Duvnjak je tokom karijere ostavila snažan trag u medijskom prostoru, posebno u izveštavanju o politici i pravosuđu.
Sahrana Gordane Duvnjak biće održana na Butel u Skoplju.
(Telegraf.rs/Sloboden Pečat)
Video: Radenka iz Loznice posle otkaza završila još jedan fakultet - šije venčanice i predaje fiziku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.