Hrvatski mediji: Srpski sportista uhapšen u Zagrebu, optužba je - SILOVANJE
Državljanin Srbije D. T., inače sportski ambasador Srbije u UAE i višestruki šampion u boksu koji se nakon sportske karijere bacio u preduzetničke vode, od sinoć je u jednoj od ćelija zagrebačkog zatvora u Remetincu.
Zagrebačka policija ga tereti za krivična dela silovanja intimne partnerke, nasilja u porodici i protivpravne naplate, a na predlog DORH-a dežurna sutkinja istrage odredila mu je pritvor kako ne bi mogao da utiče na svedoke, ali i zbog opasnosti od ponavljanja dela, kao i bekstva, iako ima i hrvatsko državljanstvo, javlja Jutarnji list.
Kako saznaje Jutarnji, nakon završenog kriminalističkog istraživanja sproveden je uz krivičnu prijavu kod pritvorskog nadzornika.
U Jedinici za zadržavanje i sprovođenje PU zagrebačke, gde je kratkotrajno bio smešten do zakazanog ispitivanja u tužilaštvu, u nekoliko navrata uspešno je privukao pažnju na sebe, tako da su policajci više puta zbog njega zvali Hitnu pomoć. Žalio se na niz tegoba, pominjao epilepsiju, tumore... Ali, jutro nakon toga odveden je na ispitivanje u prostorije nadležnog Opštinskog državnog tužilaštva.
Kako se moglo primetiti, bivšeg boksera su sprovodila dva pripadnika interventne policije uz jednog policijskog službenika, verovatno poučeni velikogoričkim iskustvom sa bekstvom nasilnika u porodici Ž.B., koji je prošle nedelje pobegao policajcu i tokom 30 sati, sve dok nije uhapšen na Jarunu, sejao nemir među građanima.
Kako saznaje Jutarni, prema navodima iz prijave, njega je bivša partnerka prijavila da ju je silovao u stanu u Zagrebu u kojem su živeli. Prethodno joj je, navodno, oko vrata stavio neki lanac i tako je vukao do stana.
Nakon što je odlučila da pobegne od njega u Srbiju, slao joj je preteće poruke: "Živa nećeš izaći iz Srbije. Doći će ti tamo moj kum ako mi ne vratiš novac."
Dok on tvrdi da mu je bila dužna 1.080 evra, a reč je o iznosu koji mu je potom prestravljena devojka uplatila na račun, ona tvrdi da joj je bio uplatio 100 evra.
On redom negira sve optužbe za psihičko i fizičko maltretiranje, a za poslednju, onu za protivpravnu naplatu, ističe da je bila reč samo o pozajmici novca koji mu nije vratila.
Kada se žrtva 22. avgusta vratila u Hrvatsku, odlučila je da ga odmah prijavi policiji.
On je za sebe rekao da je student prava sa sopstvenom firmom i da se u Hrvatsku doselio zbog ljubavi, kao i da je proširio poslovanje na Zagreb i Primorje. Istražiteljima je otkrio da zarađuje između 10.000 i 15.000 evra, a imao je potrebu da pomene i svoje uloge izabranog ambasadora. Na kraju je izrazio želju da se o njegovom hapšenju obavesti i Konzulat Srbije.
(Telegraf.rs)
Video: Nefrolog prof. dr Marijana Petrović upozorava: Bubrezi mogu da stradaju ako ne unosimo dovoljno vode
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Rodni
Zašto srpski sportista? Ima hrvatski pasoš, uneredio se u hrvatskoj, tamo ga drže u apsu, znači, njihov je.
Podelite komentar
Neksus
Skolski primer kako se odrzava mrznja prema Srbima i svemu Srpskom(sem istorije,koju kradu na veliko)u tzv Hrvatskoj.
Podelite komentar
Kesa
Dritan je baš Srpsko ime ...
Podelite komentar