Selaković: Zakon o uzbunjivačima uskoro u Vladi!
Ministar pravde Srbije Nikola Selaković najavio je u razgovoru sa delegacijom Saveta Evrope da će Nacrt zakona o zaštiti uzbunjivača "u najskorije vreme" biti prosleđen Vladi na usvajanje, saopštilo je danas Ministarstvo pravde.
Selaković je delegaciji SE rekao i da je u toku rad na konačnoj verziji Nacrta zakona o zaštiti prava na suđenje u razumnom roku.
Glavna tema razgovora s delegacijom SE koju je predvodio zamenik direktora za političku saradnju Danijel Kočab, kasno sinoć, bio je napredak Srbije u oblasti ljudskih prava, a predstavnici SE interesovali su se pre svega za nacrt Akcionog plana za poglavlje 23 u pregovorima sa EU.
Selaković je ukazao da je Srbija posvećena pregovorima o članstvu u EU i da ulaže velike napore na uspostavljanju vladavine prava, posebno u oblasti unapredjenja poštovanja ljudskih i manjinskih prava.
Predstavnici SE ocenili su da su "pomaci koje je Srbija učinila vidljivi", navodi se u saopštenju.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Ulice i vozila pod vodom Jako olujno nevreme pogodilo Kraljevo, potop na više lokacija
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Vatromet
To je nesto u sta godinama nije ulagano a vrlo je potrebno i u ratu i u miru.
Podelite komentar
pera tasic
Susdstvo nam je u izuzetno losoj sitauaciji, podrska za ministra koji maksimalno dobro radi svoj posao...
Podelite komentar
pirlo
Ova vlada odlicno radi svoj posao, o tome govori i broj zakona koje donosi...
Podelite komentar