Kraljevo podržava rad kluba "Svetovid": Deca ometena u razvoju učestvovaće u takmičenjima (FOTO)

Grad je rešio da pomogne sportskom klubu "Svetovid"

Predrag Terzic
Foto: Facebook/Др Предраг Терзић

Gradonačelnik grada Kraljeva dr Predrag Terzić i član Gradskog veća grada Kraljeva Ivan Bunardžić posetili su Školu za osnovno i srednje obrazovanje "Ivo Lola Ribar". Tom prilikom je Sportski klub "Svetovid" uručio zahvalnice akterima lokalne zajednice koji su doprineli poboljšanju položaja osoba sa smetnjama u razvoju, kroz podršku u realizaciji aktivnosti kluba u prethodnoj godini, a povodom proslave Srpske nove godine, učenici su pripremili priredbu i škola je organizovala svečanu podelu paketića.

Zajednički rad na smanjenju broja nezaposlenih u Kraljevu

Grad Kraljevo je u prošloj godini, Odlukom Gradskog veća na trideset osmoj sednici, opredelio 100.000 dinara Sportskom klubu "Svetovid".

Kako je istakao gradonačelnik grada Kraljeva dr Predrag Terzić, prilikom prethodne posete Školi "Ivo Lola Ribar", vođeni su razgovori o mogućnostima da učenici ove škole učestvuju u različitim takmičenjima.

- Grad je stoga rešio da pomogne sportskom klubu "Svetovid" obezbeđujući sredstva za njihov odlazak na takmičenje u Sloveniju, ali uključujući ih i u druge sportske aktivnosti. Mislim da smo uspeli da pokažemo da i deca sa posebnim potrebama imaju pravo i treba da se bave sportom. Od posebnog značaja je i to što smo prilikom drugih takmičenja, kao što je bilo prvenstvo u kik-boksu imali prilike da ovu decu pozdravimo, a ona su učestvovala i u otvaranju sportskih manifestacija.

- Nadam se da će sportski klub "Svetovid" nastaviti da funkcioniše, a grad će i dalje pomagati njihovo delovanje - poručio je gradonačelnik iskoristivši priliku da zahvali i košarkaškim klubovima, predstavnicima moto-sporta, kik-bokserima, uz poruku i drugim sportistima da shvate značaj toga i koliko vredi videti jedan osmeh na licima ove dece.

Zahvalnice za ovaj vid pomoći uručene su gradonačelniku Kraljeva dr Predragu Terziću, članu Gradskog veća Ivanu Bunardžiću, Gradskoj upravi odnosno Gradskom veću, Moto-klubu AMSK "GTC rejsing – KV", Košarkaškom klubu PLAY, Klubu borilačkih sportova Kraljevo, Karate klubu KING, Sportskom centru "Ibar", Plivačkom-vaterpolo klubu "Kraljevo" i učenicima koji su učestvovali na takmičenjima.

Sportski klub "Svetovid" okuplja 34 člana, decu sa smetnjama u razvoju uzrasta od šest do 17 godina koja pohađaju ŠOSO "Ivo Lola Ribar" i redovne škole u Kraljevu. Od toga, 20 članova su putnici, 14 žive samo sa jednim roditeljem, 21 dete ima jednog zaposlenog roditelja, a 17 članova živi u porodicama u kojima nijedan roditelj nije zaposlen.

Prema rečima direktorke škole Marijane Minić, predsednice Kluba, članovi Kluba su sa smetnjama u intelektualnom razvoju, na nivou lake i umerene mentalne ometenosti, sa oštećenjem sluha, višestrukim smetnjama i autizmom.

- Već duži niz godina postoji potreba za uključivanjem dece sa smetnjama u razvoju u sportske aktivnosti, naročito poslednjih godina kada škole pohađaju deca sa višestrukim smetnjama. Smisao učestvovanja u sportskim aktivnostima je u tome što će članovi kluba imati uslove za rekreaciju, održavanje zdravlja i normalni psihofizički rast i razvoj. Sve mere će biti usmerene na podršku članovima da razvijaju organizam i ličnost u zdravom, veselom, slobodnom, kreativnom i stvaralačkom duhu.

- U okviru Škole za osnovno i srednje obrazovanje "Ivo Lola Ribar", koju neki od njih pohađaju, deca imaju uslove da se bave sportom i rekreativnim aktivnostima, dok deca koja pohađaju redovne škole nemaju stručni rad koji bi uvažio sve njihove smetnje kao i rehabilitacione individualne tretmane koji im pomažu da se samostalno uključe u sportske aktivnosti.

Iz tog razloga su naročito važne aktivnosti Sportskog kluba "Svetovid", jer uključuju podjednako sve članove i daju im šanse za razvoj - smatra direktorka škole.

Kako je istakla nastavnica Jelena Lazarević, zahvaljujući pomoći grada Kraljeva, u prethodnoj godini Klub je realizovao razne aktivnosti.

- Naši članovi su učestvovali u međunarodnim takmičenjima u stonom tenisu i badmintonu u Sloveniji i Tuzli. Učestvovali smo i u lokalnim događajima gde su se naši članovi uključivali u aktivnosti u skladu sa sposobnostima.

Realizovali smo školu plivanja u toku letnjeg raspusta. Zahvalni smo svim sportskim klubovima koji su se odazvali, gradu i pojedincima koji su doprineli da naši članovi imaju osećaj da su ravnopravni i poštovani u našoj lokalnoj zajednici - rekla je Lazarevićeva.

Daljinac

(Telegraf.rs)

Tagovi: Deca sa posebnim potrebama, deca sa smetnjama u razvoju, Kraljevo, obilazak, Paketići, Predrag Terzić, Škola

Pogledajte sve vesti u poslednja 24 sata

Komentari (2)
Poređaj komentare:
 • H
  H. Maricic

  Sa ovakvim Gradonačelnikom Kraljevu je budućnost izvesna !

 • G
  Gorica

  Uciniti decu srecnom i veselom je jako lep gest. Nek se nastavi sa ovakvim akcijama gde ce grad podrzati mlade sportiste i talente, a isto tako oni uzvracaju vrhunskim rezultatima.

"Tramp će žestoko reagovati ukoliko se do februara ne postigne dogovor Beograda i Prištine"

Vlast i opozicija po 3. put "oči u oči": Evo šta su učesnici rekli o sastanku (VIDEO) (FOTO)

Da li je Togo 15. država koja je povukla priznanje tzv. Kosova? Evo šta kaže Dačić

Izbori na Kosovu će biti održani 29. septembra ili 6. oktobra?

Alarmantna bezbednosna situacija na Kosovu: Sve veći broj džihadista povratnika

Otkriveno kada stižu "leteći tenkovi" iz Rusije za Vojsku Srbije

Albanija ne može biti deo dijaloga između BG i PR: Meta kaže da bi time kršili kosovsku nezavisnost

One su zadužene za bezbednost vrhovnog komandanta, to je njihov posao: Vulin o pripadnicama Kobri

Izađite na izborni megdan na častan način: Ružićeva poruka opoziciji

Iznenadni put u Njujork: Vučić sutra sa Pompeom

Haradinaj: Ispravljeni sektori u pravcu Kule i Čakora

Novi put je hrast budućnosti za našu decu koja ostaju ovde: Vučić otvorio auto-put "Miloš Veliki"

Narod je vrhovni sudija i on odlučuje: Vučić o predstojećim izborima

SzS: Obavezujući dokument o promenama ili proglašenje bojkota

Priština popustila pod međunarodnim pritiskom: Ponovo priznaju srpske pasoše?

Vučić se sastao sa ministrima i direktorima javnih preduzeća: U fokusu razgovora investicioni plan

Potpisan ugovor za izgradnju deonice auto-puta od Novog Beograda do Surčina: Priustvovao i Vučić

Novi saziv plenuma završiće taj proces: Kuburović najavila promenu Ustava posle izbora 2020.

Veselji provocira: Novo Brdo "dragulj naše kulturne baštine"

Vulin sa Šojguom o vojnoj saradnji: "Zajedno pobedili, zajedno treba i da proslavljamo"

Šest pripadnica "Kobri" ispred Predsedništva, održan još jedan protest "1 od 5 miliona"

Članovi beogradskog SNS: Nikad više Pazl grad

Efekti dijaloga videće se u promenama tokom predizbornog perioda: Antonijević najavio još 2 sastanka

Priština ipak nije izdala međunarodnu poternicu za Milanom Radoičićem

Albanci čuvaju srpsku tvrđavu Novo Brdo 24 sata dnevno: Štite zastavu tzv. Kosova

Komšić dolazi u Srbiju 29. avgusta na sastanak sa Vučićem i Erdoganom

Svi strahovi građana Srbije od članstva u EU: Brine nas šta će biti sa ćirilicom, selom i socijalom

Sastanci su konkretni, otvaraju se urgentna pitanja: Klačar o sastancima vlasti i opozicije

Diplomatska ofanziva za kraj avgusta! U 5 dana, 3 važna Vučićeva sastanka: Ove teme će biti na stolu

Tužilac koji vodi istragu o ubistvu Olivera Ivanovića ide u penziju?

Kako do novca iz EU fondova: Najavljena saradnja Jagodine i rumunskih gradova (FOTO)

Priština nastavlja sa lažima, Hodžaj tvrdi: Novo Brdo je albansko, Srbi falsifikuju istoriju

Mekalister krajem avgusta u Beogradu, sastanci sa Vučićem i poslanicima

3 topa, najsavremenije rakete, lete 310 km/h: Stižu "leteći tenkovi" za Vojsku Srbije (FOTO) (VIDEO)

Provokativan odgovor Haradinaja Brnabićki: Mi smo suverena država, što pre prihvate to, bolje za vas

Darovi cara Titu, Piksi, Asano i plan za budućnost: Japanski šef diplomatije tvitovao o poseti BG-u

Velika Britanija najavila podršku "Vojsci Kosova": "Vi ste jedan od uspeha posle rata"

Nova provokacija! Zastava tzv. Kosova ponovo na srpskoj tvrđavi Novo Brdo

Srbija neće odustati od ulaska u EU: Jovanović siguran da se nećemo opredeliti za Rusiju

Sever Kosova da pripadne Srbiji, a UN da se pobrine oko preseljenja sa juga: Poruka bivšeg šefa CIA

Brnabić: Priznanje Kosova u sadašnjim granicama je crvena linija preko koje Srbija neće preći

LSV najavila učešće na sastanku vlasti i opozicije: Dijalog je dobar, ali mu je mesto u Skupštini

/
<% galerijaAlt %>

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima