Đilas tvrdi da Vesić svakim potpisom na gradske dokumente krši zakon, on mu oštro odgovorio: Ponašaš se kao Veliki bahati brat

Nastavlja se oštra javna polemika Vesića i Đilasa

Jedan od lidera Saveza za Srbiju Dragan Đilas izjavio je danas da čeka odgovor Radio-televizije Srbije (RTS) na zvaničan dopis koji im je uputio zahtevajući gostovanje u programu javnog servisa kako bi odgovorio na navode zamenika gradonačelnika Gorana Vesića iznete na javnom servisu. Odmah je usledio Vesićev odgovor. Član Predsedništva Srpske napredne stranke poručio je Ðilasu da je lako izdavati saopštenja i ponovo ga pozvao da izađe sa njim na TV duel ''pa da građani iz prve ruke čuju kako se Ðilas bogatio i krao''.

Broj izlazaka pred kamere ne pokazuje koliko ko radi: Radojičić o kritikama opozicije

Đilas je juče zatražio od glavnog i odgovornog urednika RTS-a Nenada Lj. Stefanovića da mu javni servis omogući da odgovori na Vesićeve "klevete i laži" iznete na toj televiziji, pozivajući se na Zakon o javnom informisanju i medijima.

Đilas je sa drugim vođama Saveza na konferenciji za novinare govorio o nastavku rada Skupštine grada Beograda i prvih 100 dana funkcionisanja gradskih vlasti.

- Obično se povodom prvih 100 dana vlasti govori o tome šta je urađeno, a mi ćemo govoriti šta su građani Beograda izgubili. Izgubili su Poljoprivrednu korporaciju Beograd (PKB) i više od 20.000 hektara zemlje, izgubili su glavnu Železničku stanicu i umalo su izgubili glavnu Autobusku stanicu - naveo je Đilas.

Đilas na konferenciji za medije - Foto: Tanjug/Sava Radovanović

On je dodao i da su građani "izgubili" gradonačelnika Beograda Zorana Radojičića koji je, po njegovim rečima, sprečen ili odsutan u obavljanju 95 odsto svojih zaduženja, čime se "unižava ta izuzetno važna funkcija", a dodao je i da Vesić svakim potpisom ma gradske dokumente krši zakon.

- Podsetiću da po zakonu i statutu Grada Beograda zamenik gradonačelnika može da potpisuje rešenja samo kada je gradonačelnik odsutan - rekao je Đilas i dodao da će na sutrašnjoj sednici gradske Skupštine "videti da li je Vesić nešto potpisivao".

Đilas je odgovarajući na pitanje da li će biti posledica po člana Saveza Željka Veselinovića iz Sindikata Sloga koji je objavio uvredljivu poruku premijerki Srbije Ani Brnabić na društvenim mrežama, rekao da se Veselinović javno izvinio i da je počinio "veliku grešku".

- Mi smo svakog dana izloženi strašnim uvredama i pritiscima. (Veselinović) je počinio veliku grešku. Podsetiću da je on član jedinog sindikata u Srbiji koji ima radnu grupu protiv diskriminacije LGBT osoba - kazao je Đilas.

Dragan Đilas - Foto: Tanjug/Sava Radovanović

Potpredsednik Narodne stranke Nikola Jovanović je naveo da je Savez za Srbiju zabeležio 36 primera u čemu su sve građani bili uskraćeni u prvih 100 dana gradske vlasti.

- Gradski menadžer nije izabran, što je protiv zakona. Direktna i minimalna šteta od toga što je PKB prodat (za postignutu cenu) po 'njihovoj' metodologiji je 341 milion evra, a ako se računa da je mogao biti prodat kao preduzeće a ne samo kao zemljište i imovina šteta iznosi minimum 900 miliona evra - naveo je Jovanović.

On je dodao i da je izgradnja metroa postala prioritet za 2027. godinu, a da je umesto toga prioritet tunel koji će spajati "Beograd na vodi" i Palilulu, kao i da se ispostavilo da spalionica đubreta u Vinči neće spaljivati postojeći materijal sa deponije.

- Gradski sekretar za obrazovanje i dečju zaštitu Slavko Gak je potvrdio da se u Beogradu neće graditi ni vrtići ni škole... ali zato ima (novca) za ukrasno osvetljenje i jarbole - kazao je Jovanović.

Ubrzo je stigao odgovor Vesića na iznete optužbe.

- Ja sam spreman i ponovo ga pozivam da bira televiziju na kojoj će izaći na duel. Kao medijski magnat on može da izabere televiziju, voditelja i termin, ako ništa drugo nek uzme onu svoju N1 televiziju, tu moze sigurno da organizuje duel, pa da onda građanima rbije priuštimo da iz prve ruke čuju kako se bogatio i krao u Srbiji - rekao je Vesić novinarima na Trgu Nikole Pašića.

Goran Vesić - Foto: Milena Đorđević

Vesić je rekao da je Dragan Ðilas u prošlom sazivu Skupstine grada bio odbornik poznat po tome da je došao samo na prvu sednicu i više od četiri godine ni na jednu, a da je za to vreme redovno uzimao novac od Skupštine grada.

- U ovom sazivu Dragan Ðilas je, moram da priznam, počeo da dolazi na sednice Skupštine grada, ali vidim da ima dovoljno vremena i da je dokon pošto jedino čime se bavi i što mu je osnovna kritika rada Skupštine grada ko se koliko pojavljuje u medijima - rekao je Vesić i dodao da Ðilas ima dovoljno vremena "da se time bavi pošto je postao milioner u prošlom sazivu i obezbedio i svoje čukununuke, pa može da sedi kući, gleda TV kanale i vodi računa ko se gde pojavio''.

- Pošto Ðilas meri ko se koliko od gradskih funkcionera pojavio u medijima želim da ga razočaram da ćemo se svi još više pojavljivati jer mi radimo i imamo šta da pokažemo. Iza nas je ogroman posao koji smo uradili, od Beograd na vodi do više stotina dečijih igrališta i pokretanja projekata koji su decenijama stajali zapušteni kao što su nova železnička stanica, nova autobuska stanica, izgradnja obilaznice oko Beograda, izmeštanje Savskog mosta - naveo je Vesić.

Goran Vesić - Foto: Milena Đorđević

On se ''izvinio'' Ðilasu što sadašnji gradonačelnik, kaže, nije kao on oteo parcelu u Pionirskom gradu koja je namenjena za rekreaciju dece i omladine i napravio kuću Velikog brata na čemu se, tvrdi Vesić, lično obogatio nekoliko miliona evra i uveo rijalitije u Srbiju.

- Mi se izvinjavamo Draganu Ðilasu što kao on ne naplaćujemo roditeljima dva puta višu cenu za vrtiće gde je uzeo roditeljima oko 30 miliona evra za šta je moglo da se sagradi oko 15 vrtića. Mi se izvinjavamo Ðilasu što kao on, naš gradonačelnik na početku mandatu nije prijavio ušteđevinu od 70.000 evra, ženinu kuću na Dedinju i automobil, a na kraju mandata 24 miliona evra u nekretninama, što govori o tome kako se ponašao kao gradonačelnik - istakao je Vesić.

On se Ðilasu ''izvinio'' i za to što sadašnji gradonačelnik ne trguje sekundama sa sopstvenim preduzećem kao što je Ðilas radio sa Studiom B.

Kako je rekao, Studio B je bilo gradsko preduzeće čiji je osnivač bila Skupština grada, koja je, kaže, birala Dragana Ðilasa koji je ''''prodavao sekunde Studiju B po višetruko višim cenama nego što se to dešavalo kasnije''''.

- Mi se izvinjavamo Draganu Ðilasu što kao on, naš gradonačelnik nema firme koje su od trenutka, kada je došao na vlast, napravile profit koji je veći nekoliko hiljada puta, što je napravio obrt od 180 miliona evra i zaradio 50 miliona evra. Mi se izvinjavamo se Ðilasu i što naš gradonačelnik nije bahati Veliki brat kao što je bio on - naglasio je Vesić.

Napomenio je da je Ðilas Skupštinu grada smatrao svojim privatnim vlasništvom, a zaposlene u Skupštini grada svojim robovima i dodao da je najbolji dokaz za to što je sms porukom otpustio bivšeg sekretara za sport Igora Miklju.

- Za razliku od njega mi imamo tim, imamo ljude koji rade zajedno, od gradonačelnika, zamenika, pomioćnika, članova Gradskog veća, sekretara, direktora, i mi sprovodimo program koji smo obećali građanima - rekao je Vesić i dodao da zato na izborima lista Aleksandar Vučić dobija podršku građana, a Dragan Ðilas svaki put doživi debakl.

Vesić - Foto: Milena Đorđević

Vesić kaže da PKB na najbolji način pokazuje kako je Ðilas uništavao Beograd i šta je radio sa njim.

Šef Odborničke grupe u Skupštini grada Aleksandar Mirković je rekao da se Savez za Srbiju i predstavnici tog saveza predvođeni Draganom Ðilasom služe neistinama, demagogijom i da licemerno pikušavju da ljude koji odgovorno vode Bg i Srbiju pretvore u nešto što nisu.

- Dragan Ðilas sa svojom svitom polazi pre svega od sebe jer je on ovaj grad upropašćavao i zadužio da 1,2 milijarde evra - rekao je Mirković i dodao da je gradska vlast, koja je došla 2014. godine taj dug prepolovila i paralelno sa tim nastavila da razvija Beograd i unapređuje život Beograđana.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

 • dana

  Djilasu bi bilo pametnije da se pokrije usima i da cuti!

  1
  1

  Podelite komentar

 • dana

  Djilas je nase poverenje davno prokockao tako da mu ove provokacije nista ne znace.

  1
  1

  Podelite komentar

 • joco

  Vesić sve radi po zakonu.

  120
  1

  Podelite komentar

Google preporuke

Najnovije vesti

Dozvoljavam da mi Telegraf.rs šalje obaveštenja o najnovijim vestima