Važan sastanak Macure i Antonijevića: Ravnopravnost temelj demokratskog društva

A. Ć.
A. Ć.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Ministarka bez portfelja zadužena za rodnu ravnopravnost, političko i ekonomsko osnaživanje žena Tatjana Macura sastala se danas sa Poverenikom za zaštitu ravnopravnosti Milanom Antonijevićem, a na sastanku je istaknuto da je ravnopravnost temelj demokratskog društva i važan preduslov za društveni i ekonomski razvoj.

Istaknuto je da je kontinuirana međusektorska saradnja ključna za postizanje održivih rezultata, saopšteno je iz kabineta Macure.

Macura i Antonijević su saglasni i da je neophodan zajednički angažman i multisektorski pristup u jačanju kapaciteta institucija koje se nalaze na prvoj liniji odbrane od nasilja - MUP, centri za socijalni rad, tužilaštvo.

Dodaje se da je, zbog velike važnosti ove teme, predložen i zajednički nastup prema svim verskim zajednicama, koje su već prepoznate kao važni partneri u prevenciji i suzbijanju nasilja kojem su izložene žene i devojčice.

Posebno je istaknuta važnost izbora sudija Ustavnog suda, uz očekivanje da će se u narednom periodu otvoriti prostor za razmatranje zakona o rodnoj ravnopravnosti, imajući u vidu njegov značaj za pravni okvir zaštite i unapređenja ženskih ljudskih prava u Srbiji.

Na sastanku je zaključeno da su obe strane upoznate sa planovima rada za narednu godinu, kao i da postoji značajan prostor za dalju saradnju kroz zajedničke inicijative, projekte i javne nastupe, sa ciljem jačanja ravnopravnosti i zaštite od diskriminacije u svim oblastima društva, navedeno je u saopštenju.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Dačić na sastanku sa ministarkom bez portfelja Tatjanom Macurom

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • ARS

    19. decembar 2025 | 15:05

    Ko njega dovede, po čijem ultimatumu, na osnovu kojih zasluga verovatno po nalogu NATO-a. Građani Srbije treba da dobro razmisle koi kadar se postavlja i da to primeni na sledećim izborima zaokruživanjem jer samo im je to ostalo.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA