Vučić imao važan sastanak u Davosu: Sa direktorom EDF-a razgovarao o veoma bitnim temama
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić sastao se danas u Davosu sa izvršnim direktorom EDF Bernardom Fontanom. Njih dvojica su razgovarali o problemima sa kojima se naša zemlja suočava na polju energetike.
- Sa predsednikom EDF Bernardom Fontanom o sveobuhvatnim problemima sa kojima se Srbija suočava na polju energetike i pozvao ih da što pre dođu u Beograd kako bismo razgovarali o pristupu za rešavanje izazova u energetskoj sigurnosti i stabilnim, predvidivim uslovima za privredu i građane, tako i o nuklearnoj energiji - napisao je Vučić na svom instagram nalogu.
Dodao je da se se dotakli i modernizacije elektroenergetskih sistema.
- Razgovarali smo o modernizaciji i otpornosti elektroenergetskih sistema, ubrzanju dekarbonizacije uz realne rokove i finansijski održive modele, kao i o razmeni znanja i iskustava u oblastima energetske tranzicije, novih tehnologija i upravljanja velikim infrastrukturnim projektima. Posebno danas, energija postaje pitanje i razvoja i bezbednosti i zato Srbija nastavlja da traži partnerstva koja donose konkretne rezultate, investicije i tehnološki napredak, uz punu odgovornost prema budućnosti - poručio je Aleksandar Vučić.
(Telegraf.rs)
Video: Plojović: Požar lokalizovan, niko nije povređen
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Sara
Predsednik Vucic ima niz vaznih sastanaka u Davosu.
Podelite komentar
Nenad
Samo mudro i pametno, u ovim turbulentnim globalnim previranjima.
Podelite komentar
Mile
A "sastanak" bio u holu pored klonje.
Podelite komentar