Izbor za mis simentalki: Najlepša krava dobija 50.000 dinara i lentu, a prva i druga pratilja po 20.000
U Svilajncu će danas biti održan tradicionalni, 54. međunarodni Resavski poljoprivredni sajam na kojem će biti izloženo preko 100 grla stoke simentalske pasmine u kategoriji junica, prvotelki i krava sa ovog područja, a šampionka sajma dobiće 50.000 dinara iz budžeta opštine.
- Biramo šampionke u sve tri kategorije i po dve pratilje i apsolutnu šampionku, najlepše izloženo grlo sajma - rekao je pomoćnik predsednika opštine Svilajnac za poljoprivredu Goran Despotović.
Svako izloženo grlo Skupština opštine Svilajnac će nagraditi sa po 5.000 dinara, a šampionke u sve tri kategorije dobiće nagradu od po 40.000 dinara, pratilje šampionki po 20.000 a za naljlepse grlo, apsolutna šampionka, sajma dobiće lentu i 50.000 dinara.
Sajam u Svilajncu održaće se na prostoru Poljoprivredno-veterinarske škole, na mestu gde je podignut spomenik kravi simentalki u prirodnoj veličini.
Sajam u Svilajncu je od 2008. godine u kalendaru međunarodnih izložbi i sajmova simentalske rase goveda.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: "Trebalo je ranije da kaže" Dinča otkrio što nije došao na koncert Baneta Mojićevića
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Mlata
Jos jedna "FARMA" !
Podelite komentar
AS
U zdravlju da ih trosi
Podelite komentar
Ooo
Molim vas, nemojte nikad da ih zakoljete.
Podelite komentar