Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Sale
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Carica Sveta

    30. decembar 2022 | 17:28

    Podržavam Protokol koji je formulisao RERI. I uopšte principe ranog uključivanja javnosti i zainteresovanih strana u dijalog o proceni uticaja na životnu sredinu pre otpočinjanja bilo kakvog projekta i investicionog ciklusa. Kada pomislim na litijum i one istražne bušotine u okolini Valjeva koje su trajno zagadile zemljište i vodu, na klimatske katastrofe, zagađenja svih vrsta koja su zapravo unazadila kvalitet života svakog pojedinca, a ugrozila biljne i životinjske vrste, rani dijalog je bitan i za lokalne zajednice, ali i za potencijalne investitore. Niko ne sme da bude oštećen u nekom procesu. Još opasnije od toga su poručene studije o proceni uticaja koje u budućnosti mogu da nanesu nepopravljivu štetu. Čak i kada bude usvojena evrooska Rezolucija o ekocidu, kažnjavanje bi bilo efikasno , ali šteta načinjena prirodi ne bi mogla u mnogim slučajevima da se popravi. To jeste veliki problem. U svakom slučaju, drago mi je da organizacije civilnog društva pred Novu godinu i Božić daju lepe i korisne predloge na teme poput ove. Teme koje bi, da je sreće, da ne živimo kao u nekom kovitlacu, provokacija i beskrajnih tvrdoglavosti, bile prioritetne. Srećna svima Nova godina i Božić

  • Sale

    30. decembar 2022 | 17:04

    Studije i procene su vam loše i neupotrebljive jer nećete da zaposlite školovane stručne ljude Inženjere zaštite sredine koji su kvalifikovani da baš to rade. Fakultet tehničkih nauka Novi Sad je iškolovao stotine stručnjaka koji bi sigurno promenili na najbolji mogući način depresivnu i očajnu sliku Srbije u pogledu deponija, smeća na sve strane, zagađenog vazduha, zagađenih voda... Gotovo niko od više stotine stručnjaka ne može da se zaposli jer država i firme na te značajne pozicije zapošljava i uhljebljuje nestručne kadrove koji pojma nemaju šta oni treba da rade. Ali baš ih briga plata legne.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA