Pogledajte kako oblaci sa padavinama jure ka Srbiji: Ovi predeli biće noćas prvi na udaru kiše i pljuskova
Snažan oblačni sistem sve više približava se Srbiji, a sklop je hladnog fronta i ciklona koji se premeštaju preko našeg područja.
U ovom času jaka kiša pada širom Hrvatske i Bosne, a u Hercegovini i Crnoj Gori ima i pljuskova sa grmljavinom.
U nastavku večeri kiša iz regiona zahvatiće zapad Bačke, zapad Srema, zapad Mačve, Podrinje i Metohiju, a tokom noći proširiće se i na ostale predele Srbije, povremeno sa pljuskovima.
Do severa i zapada Srbije očekuje se i prodor hladnog fronta, uz zahlađenje, a vetar će biti u skretanju na severozapadni.
Dakle, uskoro sledi slabljenje jakog jugoistočnog vetra, koji je danas u košavskom području imao olujne udare, na jugu Banata i do 87 km/h.
Trenutne temperature u Srbiji kreću se od 7 do 13 stepeni, u Krušavcu i u Valjevu je 14 stepeni. Zlatibor meri 10, Sjenica 8, Negotin 4, a Kopaonik 2°C.
Nakon današnjih 18 stepeni, već sutra će biti hladnije za 10, a u četvrtak i petak i za 20 stepeni u odnosu na današnji dan.
U Srbiji u sredu oblačno sa kišom.
Sredinom dana kiša će preći na planinama zapadne Srbije, a do večeri i na višim planinama južne i jugozapadne Srbije. U toku večeri na severu razvedravanje.
Maksimalna temperatura biće od 6 na severozapadu do 14 stepeni na jugoistoku Srbije, u Beogradu do 7.
Prelazak novog ciklona sa Jadrana preko našeg područja, ali ovaj put južnijom putanjom, dovešće do prodora još hladnije vazdušne mase.
U četvrtak i petak još hladnije. Biće oblačno sa kišom, susnežicom i snegom, dok se u brdsko-planinskim predelima očekuje sneg, uz povećanje snežnog pokrivača.
Simbolično se snežni pokrivač može formirati ponegde i u nizijama.
Duvaće severozapadni vetar.
Maksimalna temperatura u četvrtak biće od 2 na zapadu do 8 stepeni na istoku Srbije.
Petak će biti najhladniji dan ove sedmice. Maksimalna temperatura biće od 1 do 5 stepeni.
Za vikend se očekuje malo toplije vreme.
(Telegraf.rs)
Video: Ovo je snimak zapaljenih automobila u Sremskoj Mitrovici: 4 skroz izgorela peti delimično
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.