U novogodišnoj noći HLADNO, a onda totalni PREOKRET: Očekuje se i do 15 stepeni, ali u plusu, EVO i kada
U Srbiji danas sunčano, a maksimalna temperatura biće od 2 do 8, u Beogradu do 6 stepeni.
U utorak pad temperature, a posle sunčanog prepodneva, posle podne i uveče prolazno naoblačenje, ponegde sa kratkotrajnim snegom.
Najhladniji dan biće sreda. Očekuje se promenljivo oblačno, ponegde sa slabim snegom, uglavnom na istoku i jugu, dok će na severu tokom dana biti sunčano
Temperatura oko 0 stepeni.
U novogodišnjoj noći sa severa prolazno naoblačenje, tek ponegde sa slabim i kratkotrajnom snegom, ali se ne očekuju značanije snežne padavine, niti formiranje snežnog pokrivača, a i u većini mesta ostzaće suvo.
Novogodišnja noć biće veoma hladna. Minimalna temperatura kretaće se od -10 na jugoistoku do 0 stepeni na severu Srbije, u Beogradu od -2 do 0.
Prvi dani Nove godine doneće otopljenje i porast temperatura, povremeno i prolazne padavine.
Očekuje se jačanje ciklona sa centralnog Mediterana i jačanje jugozapadnog vetra, koji će doneti veoma toplu vazdušnu masu sa juga i sa Mediterana.
Maskimalna temperatura sledećeg vikenda biće oko 15 stepeni, što je znatno iznad proseka za početak januara i to i za više od 10 stepeni.
Prema trenutnim prognozama, u danima oko Božića zahlađenje, ali pad tempetature na prosečne vrednosti, uz jutarnji mraz i bez većih ekstrema.
(Telegraf.rs)
Video: Bogat program AI FilmFest Serbia 2026: Zabeležili smo svečano otvaranje
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Zika
Pa ti si pre par dana reko da je oko Bozica u Bg -20 stepeni,a sad plus 15.Nemoj vise uopste da prognoziras,pojma nemas
Podelite komentar
Milos
Do juce ste pricali ceka nas prava zima veliki minis sneg...sad otipoljenje
Podelite komentar
Aca
Pozdrav za Đorđa Đurić i Čubrila. Ako ostanu bez posla imam farmu koka nosilja . Pa ima šta da se radi.
Podelite komentar