Neće svi đaci u Srbiji odmarati isto za Sretenje: Dok jedni praznuju 5 DANA, drugi se vraćaju već u sredu!
≫
Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?
M.K.
Razlika u raspustima u Srbiji uglavnom proizlazi iz toga što provincija Vojvodina ima svoje obrazovne propise i svoje obrazovno sekretarijat. Zbog toga oni mogu da donose sopstvene odluke o raspustima. S druge strane, u ostatku Srbije nadležno je Ministarstvo prosvete, što dovodi do razlika u raspustima. Dakle, ova regionalna podela uzrokuje te razlike u terminima odmora.Sretenje se slavi i u Novom Sad koliko ja znam ,bilo bi smisleno i u Novom Sadu uskladiti pravila o raspustima, kako bi se i tamo prilagodile školske ferije u skladu sa državnim propisima. Na taj način bismo postigli jedinstveniji pristup i omogućili ravnomernije raspoređivanje odmora za sve učenike.Predsednik Vučić na primer može da pokrene razgovore sa regionalnim vlastima, da inicira usklađivanje obrazovnih propisa i da podrži donošenje jedinstvenih pravila o raspustima. Sa moje strane puna podrška🇷🇸👍🏻
Podelite komentar
Boža zemunac
Kakva budalaština. Pa jel ovo jedna ista zemlja.
Podelite komentar
Rada
Imaju i previse praznika...
Podelite komentar
Petar
Pokrajina kao da je vec druga država, katastrofa
Podelite komentar
Ja
Dexentralizacija nam je sve uništila, pa i državu
Podelite komentar
Kiki
Svi trebaju da imaju isti broj dana za raspust.Nasa deca su isla redovno u skolu dok druga nisu,tek dve nedelje pred kraj.Sta bi sa tim?Pojeo vuk magarca.Nista nisu nadoknadili i jos bolje prosli od nase dece.
Podelite komentar
Bata I.
Država koja slavi Sretenje Gospodnje, Svetog Savu, Badnji dan, Božić, Uskrs, u kojoj svako ministarstvo ima krsnu slavu i u kojoj čak i policija i vojska imaju svoju slavu samo na papiru može biti sekularna, ali ovo odavno ni po definiciji nije država.
Podelite komentar
Đorđe
Mi smo kao Kina, jedna zemlja, dva sistema ili tri?
Podelite komentar
Срб
Па Војводина се равна према католичком календару Надам се да ће ускоро славити 25 децембра Божић и Ускрс уместо Васкрса
Podelite komentar
Budimo jedinstveni
Treba da bude praznik za sve , delite sad i decu . Ko ovo odlučuje???
Podelite komentar