Ženu napali psi lutalice u Novom Pazaru: "Ugledala sam tri velika psa... Počeli su da trče prema meni..."

E. T.
E. T.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Stanovnici novopazarskog naselja Novopazarska banja, u delu poznatom kao Ugljanski put, tvrde da već duže vreme imaju ozbiljan problem sa velikim brojem pasa lutalica, a poslednji incident dodatno je uznemirio meštane.

Prema rečima meštanke E. M., majke troje dece, nju je tokom jutarnjih sati napao čopor pasa dok je išla na posao.

- Krenula sam niz put kada sam ugledala tri velika psa. Počeli su da laju i trče prema meni. Uplašila sam se i krenula polako da se vraćam nazad, ali su nastavili da trče za mnom. Zaustavila sam komšiju koji je u tom trenutku krenuo na posao i zahvaljujući njemu uspela sam da izbegnem ozbiljniji incident - rekla je ona za RINU.

Ona ističe da se u tom delu naselja nalazi više od deset pasa lutalica i da se stanovnici svakodnevno suočavaju sa strahom.

- Ne smem da pustim decu samu napolje. Ljudi iz komšiluka izbegavaju da prolaze tim putem jer nikada ne znaju kako će psi reagovati - dodaje ona.

Meštani traže hitnu reakciju nadležnih službi kako bi problem bio rešen i kako bi se građanima omogućilo bezbedno kretanje, posebno deci i starijim osobama.

Očekuje se da se o ovom slučaju oglase nadležne gradske službe zadužene za zbrinjavanje pasa lutalica.

(Telegraf.rs/RINA)

Video: Pogledajte defile srpske žandarmerije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Nina

    13. jun 2026 | 16:58

    Nisu lutalice nego napusteni psi od nesavesnih gradjana!!!

  • Срб

    13. jun 2026 | 16:06

    Србијо утишај Нови Пазар за свагда 🇷🇸

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA