≫ 

Deda Đorđe i dalje čuva srpsko groblje: Ugostio nas je u svom domu, gde čuva najdraže uspomene

 ≫ 

Iako poslednjih nekoliko godina ima pomoćnika Predraga, koji će ga verovatno i naslediti na mestu čuvara, deda Đorđe, kada to može, i dalje rado dočekuje posetioce, a nas je ugostio u svom domu, što je velika čast

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika Cava
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Cava

    03. jun 2021 | 21:21

    Bila mi je cast upoznati ovoga diva od coveka,ziv nam bio deda Dzordze!

  • Toma M.

    03. jun 2021 | 18:40

    Zahvaljuci Telegrafu koji se bavi istrazivackim novinrstvom, Srbija i svet saznaje istoriju srpskog naroda. Tako, i sada o Zejtinliku u Solunu vojnickom groblju, gde počiva 8000 nasih ratnika i heroja. Na 12000 kvadrata gde nesme biti ni travcice. Kompleks je podignut 1916.g.gde se nalazila glavna vojna poljska bolnica srpske vojske. U sklopu su smesteni grobovi Srpskih, Francuskih, Italijanskih, Engleskih i Ruskih vojnika poginulih u borbama i proboju Solunskog fronta u Prvom svetskom ratu. Da ne zaboravimo, Kraljevina Srbija izgubila je 1.247.435 ljudi, odnosno 26% stanovnika, a 61 % muske populacije starosti od izmedju 18 i 50 godina u Velikom ratu... Za slobodu i odbranu otadzbine od agresora. To vojničko groblje cuva 60 godina,legendarni Djordje Mihajlovic(94),nasledivsi od dede i oca, dok sada ima cerku, sto nije za zene. Kao pomocnik primljen je cuveni novinar iz Kraljeva Predrag Nedeljković, vrsni poznavalac istorije. Castan i pošten covek, a drugacije i nemože biti potomak Solunaca. Doduse, Predrag se ozenio grkinjom i zasnovao porodicu, po ugledu na dedu Djordja. Za sada njih dvojica cuvaju srpsku istoriju.

  • Roki

    03. jun 2021 | 18:34

    Čuva groblje gde moj deda leži a mi poklonili Južnu Srbiju nekakvom vaskrslom prahistorijskih narodu dedovinu koju su komunisti poklonili koje smo mi trebali protjerati a mi još slavimo mašinšlosere a površina je 24000km2a kukamo za Kosovo koje ima 10000km2jel to normalno a teritoriju dobila Srbija 1918 Pariskim mirovnim ugovorom a ovi sateliti komunisti poklonili i još nam se u lice smeju i kažu eto kako je to normalno to se u normalnim državama zove totalna veleizdaja naroda i završe na giljotini patrioti

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA