
Đorđe Simion: Ako pobedim na predsedničkim izborima vratiću Đorđeskua na mesto lidera
Favorit na rumunskim predsedničkim izborima, krajni desničar Đorđe Simion izjavio je danas da bi, ukoliko pobedi na izborima, mogao da vrati na lidersko mesto Kalina Đorđeskua kome je zabranjeno da se kandiduje.
Simion (38) je rekao novinarima da bi Đorđesku, ukoliko to rumunski narod želi, mogao da bude izabran za premijera nakon što se formira većina u parlamentu ili bi mogli da budu raspisani vanredni izbori ili referendum, ne precizirajući na kakav referendum misli, preneo je Rojters.
Prema anketama, Simion je favorit na današnjim predsedničkim izborima nakon što je poništen prvi krug izbora u novembru u kojem je pobedio Đorđesku zbog navodnog ruskog mešanja u korist Đorđeskua. Moskva je odbacila te optužbe.
Simion je glasao danas na predsedničkim izborima, a na biračkom mestu se pojavio u pratnji Đorđeskua, prenose rumunski mediji.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Došlo: "Balkan ekspres" izgleda kao brodvejski mjuzikl
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.