Brutalni Putinov režim: Objavljeni uznemirujući snimci, evo kako kažnjavaju muškarce koji ne žele da idu u rat

E. K.
E. K.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 17

Saznanja o video snimku dolaze u trenutku kada se očekuje da se Vladimir Putin neće pojaviti na potencijalno istorijskim direktnim pregovorima o prekidu vatre sa Volodimirom Zelenskim u Istanbulu.

Šokantni novi video snimci prikazuju varvarsku kaznu koja se izriče muškarcima koji odbijaju da se bore za vojsku Vladimira Putina u Ukrajini, izveštava Mirror. U jednom snimku se vidi kako čoveka živog sahranjuju, dok drugom ruskom dezerteru naređuju da iskopa zemlju za njegov "grob". Na kraju se vidi samo njegovo lice i on moli: "Molim vas, prestanite".

Vojnik je navodno pobegao iz svoje jedinice, ali su ga drugovi uhvatili. Čuje se glas ljutitog komandanta koji naređuje jednom čoveku koji ne želi da učestvuje da "kopa brže", pre nego što upozori: "Ti ćeš biti sledeći koji će sebi iskopati rupu". Dok žrtva moli da bude oslobođena kazne, kopaču se ponovo naređuje: "Brže zakopaj!"

Video koji navodno prikazuje 15. odvojenu gardijsku motorizovanu streljačku diviziju ruske vojske ne prikazuje šta se sa čovekom kasnije dogodilo. Zbog izuzetno uznemirujućeg sadržaja snimak nećemo objaviti, ali ga možete pogledati ovde.

Još jedan snimak prikazuje tri vojnika koji su odbili da se bore, stidljivo skrivena u zaklonjenoj jami. Izgleda da su neuhranjeni i potrebna im jehrana. Čuje se ruski oficir kako kaže: "Haha, nahranićemo životinje koje su pokušale da nam ******* pobegnu. Da vidimo šta ovi kr****i rade ovde. Sede tamo".  On pita: "Dakle, jesi li gladan?" pre nego što pospe mrvice keksa u jamu. Jedan od očajnih odbijača ih sakuplja rukama, a zatim proždire hranu.

-Uzmi! Jedi. Pogledajte kako jede - kaže oficir.

Još jedan zastrašujući video prikazuje begunca koji je zarobljen i vraćen u 54. motorizovani pešadijski puk nakon što ga je "specijalni tim" ubica regrutovanih iz ruskih zatvora uspeo pronaći. Ovog čoveka su vezali za levu nogu i vukla su ga dvojica muškaraca. Okovani vojnik dobija upozorenje: "Organizovaću da odeš u jamu".

Navedene snimke nećemo podeliti usled uznemirujućeg sadržaja, ali oni jesu objavljeni u okviru teksta britanskog Mirora. Tekst možete pročitati ovde.

Ovo dolazi u trenutku kada se očekuje da se Vladimir Putin neće pojaviti na potencijalno istorijskim direktnim pregovorima o prekidu vatre sa Volodimirom Zelenskim sutra u Istanbulu. Ukrajinski predsednik je izazvao lidera Kremlja da se lično sastane u Turskoj. Rekao je: "Čekam Putina u (Turskoj) u četvrtak. Lično. Nadam se da Rusi ovog puta neće tražiti izgovore".

Kremlj je izjavio da bi "Istanbulski sporazumi" mogli poslužiti kao osnova za dalje mirovne pregovore, ali su do skoro odbijali da potvrde ko će ići u Tursku, niti da li će neka delegacija uključivati Putina. Međutim, savetnik ukrajinskog predsednika Mihailo Podoljak rekao je da će Zelenski sedeti za stolom samo sa ruskim liderom. Zelenski je u utorak rekao: "Ako Putin ne dođe i ne igra igre, to je poslednja poenta - on ne želi da okonča rat".

(Telegraf.rs/Večernji)

Video: Umro je najsiromašniji predsednik na svetu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Zoran

    15. maj 2025 | 06:53

    Da on svoj narod na silu tera u ovoj suludi bratoubilački rat, to svi znaju. To nije ništa novo.

  • Markinjos

    15. maj 2025 | 09:28

    Velika većina Rusa nemaju nimakav interes a ni razlog da ratuju i ginu u Ukrajini.Niko nije napao Rusiju već je obrnuto Rusija je napala drugu državu.

  • Sve je to

    15. maj 2025 | 06:58

    Zapadna propaganda

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA