JEZIVI SNIMCI IZ GAZE! Hamas masovno strelja nepodobne Palestince, pristalice ih podržavaju s "Alahu Akbar"

M. P.
M. P.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 3

Nakon oslobađanja talaca, Izrael je prekinuo vatru u Gazi. Ali oružje nije utihnulo: sada se nasilje usmerava protiv dela sopstvenog stanovništva i izvršava ga sam Hamas. Ulice su svedoci egzekucija, piše Bild.

Uprkos primirju između Izraela i islamske terorističke organizacije Hamas, nasilje u Pojasu Gaze se nastavlja - ali sada unutar same palestinske zajednice.

Najmanje 33 Palestinca ubijena hicima

Prema više izveštaja, uključujući Reuters i Jerusalem Post, naoružani borci Hamasa počeli su da ubijaju sumnjive protivnike među sopstvenim stanovništvom. Najmanje 33 Palestinca pogođena su hicima od petka. Verovatni cilj je demonstracija moći i širenje straha.

Članovi "Jedinice iz senke" Hamasa, koji su ranije čuvali izraelske taoce, takođe su viđeni tokom javnih streljanja.

Posebno brutalan video kružio je društvenim mrežama u ponedeljak: na njemu se vide maskirani muškarci s oružjem, neki sa zelenim trakama Hamasa na glavi, kako primoravaju sedam Palestinaca da kleknu - potom su ih ubili hicima u glavu, pa dodatno "overili" s nekoliko hitaca. Posmatrači se čuju na snimku kako viču "Alahu Akbar" i mrtve nazivaju "saradnicima".

Zbog brutalnosti i nasilja Telegraf.rs neće objaviti ovaj snimak. Ako baš želite da vidite ove jezive scene, snimak možete pronaći OVDE.

Takođe nismo mogli da potvrdimo autentičnost snimka.

Reuters detaljno izveštava o egzekuciji sedmorice muškaraca koji su očigledno ubijeni u ponedeljak. Međutim, novinska agencija nije mogla da potvrdi gde i kada je fotografija nastala.

Stručnjak za islamizam Ahmad Mansur, koji je odrastao kao Palestinac u Izraelu, napisao je na platformi X: "Dok su juče ljudi u Izraelu plesali, grlili se, smejali i plakali po ulicama, Hamas u Gazi je pozvao ljude da prisustvuju javnoj egzekuciji takozvanih saradnika."

Inače, plan Donalda Trampa za Pojas Gaze predviđa da teroristi Hamasa polože oružje i prepuste vlast. Arapske i muslimanske države takođe su se saglasile da oslabе Hamas. Ali nakon oslobađanja svih živih izraelskih talaca, za sada nema naznaka da će palestinski teroristi dobrovoljno prepustiti kontrolu nad Gazom - posebno jer uživaju snažnu podršku među civilnim stanovništvom.

(Telegraf.rs)

Video: Oni nisu jazavci pred sudom, oni su jazavci pred vratima i mnogo su, bre, slatki!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ne,ne

    14. oktobar 2025 | 15:00

    Palestinci nemaju pravo na slabost izmedju sebe dok im Zidovi ugrozavaju opstanak.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA