Deo Evrope na udaru ciklona sa Atlantika: Slede obilni pljuskovi sa grmljavinom, ovim zemljama prete POPLAVE
Snažan ciklon sa Atlantika obrušio se dirketno na jugozapadni deo Pirinejskog poluostrva. Ovaj ciklon donosi Portugaliji i Španiji vrlo obilne pljuskove i jake oluje sa grmljavinom, uz jake i olujne vetrove.
Na priobalne delove obrušavaju se veoma visoki talasi.
Na najjačem udaru nevremena su jug Portugalije i jug i jugozapad Španije.
Očekuje se da padne lokalno i više od 100 litara kiše po kvadratnom metru. Obilne padavine doneće poplave i bujice, a u Španiji je najugroženija Andaluzija.
Jaki vetrovi i obilni pljuskovi zahvatili su Lisabon, a obrušuće se i na Madrid.
U petak će novi olujni sistem, u sklopu ciklona zahvatiti Pirinejsko poluostrvo, ali ovog puta sa severozapada, pa će Španiju i Portugaliju pogoditi novi talas vrlo obilnih kiša, olujnih vetrova i grmljavinskih oluja.
(Telegraf.rs)
Video: Novi snimak napada u Podgorici: Ko je na koga nasrnuo?
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.