Srbi snimili ajkulu u Haniotiju, krah pregovora SAD i Irana, Starmer podnosi ostavku: Šta se desilo u svetu?

Ekipa Sveta
Ekipa Sveta    ≫   
Čitanje: oko 19 min.
  • 0

Telegraf.rs i ovog jutra sumira najvažnije događaje koje su se juče desili u svetu.

Berlin ne popušta Trampu: "Malo verovatno brzo raspoređivanje nemačkih snaga u Ormuzu"

Nemački ministar odbrane Boris Pistorijus je umanjio nade u eventualno brzo raspoređivanje nemačkih snaga u okviru moguće vojne operacije oko otvaranja Ormuskog moreuza, prenosi Tagesšau.

Ključna tačka spoticanja u pregovorima između Sjedinjenih Američkih Država i Irana o okončanju njihovog sukoba je pitanje šta će se desiti u vezi sa Ormuskim moreuzom, i da li će ovaj plovni put, toliko važan za globalnu trgovinu, biti potpuno otvoren.

RAT SE NASTAVLJA Tramp ponovo kritikovao Đorđu Meloni: "NATO decenijama brani Italiju, ali ta zemlja..."

Đorđa Meloni i Donald Tramp Foto: Tanjug/AP

Američki predsednik Donald Tramp ponovo je kritikovao Italiju i italijansku premijerku Đorđu Meloni zbog neangažovanja povodom, kako je naveo, veoma ozbiljne nuklearne pretnje iz Irana.

Tramp je napisao na svojoj društvenoj mreži Truth Social da NATO decenijama brani Italiju, ali da ta zemlja kada je potrebno ne brani ostale članice Alijanse i ostatak sveta.

Italijanski Ministar odbrane Gvido Kroseto komentarisao je nedavne Trampove komentare upućene Meloni, rekavši da su odnosi sa Sjedinjenim Američkim Državama veoma snažni, da veza Italije sa SAD ne zavisi od vlada i od premijera, ali i da ne razume Trampov stav.

HEROJ REPUBLIKE Preminuo Ramiro Valdes, veteran kubanske revolucije i saradnik Fidela Kastra

Raul Castro, Ramiro Valdes Menedez  i Miguel Diaz Canel Foto: Adalberto ROQUE / AFP / Profimedia

Jedan od najbližnih saradnika Fidela Kastra Ramiro Valdes Menendez preminuo je u 94. godini, saopštio je kubanski predsednik Migel Dijaz Kanel.

Dijaz Kanel je izjavio da smrt Ramira Valdesa "boli jednako kao smrt oca", prenosi Rojters.

Netanjahu: "Nećemo dozvoliti Iranu da dođe do nuklearnog oružja, ostaćemo u Libanu"

Premijer Izraela Benjamin Netanjahu izjavio je da njegova zemlja neće praviti ustupke kada je reč o sprečavanju Irana da razvije nuklearno oružje, kao ni u vezi sa vojnim pritiskom na libanski militantni pokret Hezbolah, uz poruku da će izraelska vojsta ostati u južnom Libanu "koliko god bude bilo potrebno".

Netanjahu je u govoru na komemorativnom skupu povodom 50 godina od smrti svog brata Joni Netanjahua, koji je poginuo tokom akcije oslobađanja talaca u Entebeu kao pripadnik elitne jedinice Izraelskih odbrambenih snaga (IDF), izjavio da Izrael neće dozvoliti Iranu da dođe do nuklearnog oružja.

Lukašenkov "bataljon lubenica": Kako se predsednik Belorusije okružio lepoticama i dao im funkcije

Alexander Lukashenko, Aleksandar Lukašenko Foto: Tanjug/AP

U većini zemalja pobeda na izboru za mis znači krunu, nekoliko minuta medijske pažnje i fotografiju za uspomenu!

U Belorusiji je, međutim, bliskost sa predsednikom Aleksandrom Lukašenkom, poslednjih godina povezana sa nečim sasvim drugačijim – ulaskom u krug državnog uticaja, prenosi Daily Mail.

Sedamdesetjednogodišnji beloruski lider više puta se pojavljivao na javnim događajima u društvu mladih kraljica lepote i manekenki, koje su ga pratile na prijemima, kulturnim manifestacijama, sportskim događajima i međunarodnim misijama.

U Salvadoru zaplenjeno 6,68 tona kokaina: Hitno se oglasio predsednik Najib Bukele

Predsednik El Salvadora, Najib Bukele, izjavio je da je zemlja ostvarila rekordnu zaplenu kokaina u najnovijim operacijama borbe protiv trgovine drogom.

Ukupno 6,68 tona kokaina, čija se vrednost procenjuje na oko 167 miliona dolara, zaplenjeno je tokom dve pomorske operacije sprovedene u Tihom okeanu, napisao je Bukele na društvenim mrežama, prenela je agencija DPA.

Salvini: Nesporazum sa Trampom treba što pre da se prevaziđe i vrati se saradnji

Potpredsednik italijanske vlade i lider stranke Liga Mateo Salvini izjavio je danas da bi nesporazumi između Sjedinjenih Američkih Država i Italije trebalo što pre da budu prevaziđeni i da dve zemlje treba da nastave saradnju, osvrćući se na kritike koje je američki predsednik Donald Tramp uputio italijanskoj premijerki Đorđi Meloni.

"Ko na tako beskoristan način napada predsednicu italijanske vlade, napada celu italijansku vladu i sve Italijane. Što se mene tiče, ta priča je završena i sada treba da radimo zajedno", rekao je Salvini na skupu Lige u Milanu, prenosi Ansa.

PLAMEN GUTA ZGRADU Snimak požara u Napulju: Gori bolnica, deo pacijenata evakuisan

Požar starački dom Milano Italija Printskrin: Twitter/@vigilidelfuoco

Popodne je izbio je veliki požar u Napulju, gradu na jugu Italije. Kako su preneli mediji na Apeninskom poluostrvu vatra je zahvatila fasadu bolnice Ospedale del Mare u Napulju.

Požar je, prema ANSA, ugašen nakon intervencije vatrogasaca. Detalji spoljašnjeg zida ističu područje oštećeno plamenom, koji se za nekoliko minuta proširio na krov zgrade. Uzrok požara je još uvek nepoznat, a operacije čišćenja su u toku.

KAKVA KONFUZIJA Tramp za Dan očeva objavio fotku misteriozne žene: "Ovo mora da bude demencija"

Predsednik SAD Donald Tramp izazvao je konfuziju neobičnom objavom povodom Dana očeva, u kojoj je delovalo kao da hvali misterioznu ženu koju je nazvao svojom "sjajnom ćerkom".

U subotu, nešto pre 22 časa, Tramp je objavio fotografiju plavokose žene obučene u potpuno crno, prenosi Daily Mail.

KOLAPS PREGOVORA U ŠVAJCARSKOJ? Iranska delegacija napustila pregovore zbog Trampovih pretnji

Iranska delegacija napustila je današnju rundu pregovora sa Sjedinjenim Američkim Državama u Švajcarskoj, u znak protesta zbog pretnji američkog predsednika Donalda Trampa, dok je nastavak razgovora doveden u pitanje, prenela je agencija Tasnim, pozivajući se na izvor blizak iranskom pregovaračkom timu.

Prema navodima tog izvora, Trampove pretnje su prekinule razgovore u Švajcarskoj i ostavile neizvesnim njihov dalji tok.

IZGUBIO ŽIVCE Tramp zapretio Irancima: "Zatvorite Ormuski moreuz i nećete se ni vratiti u svoju je*enu državu"

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi SAD mogle da "preuzmu kontrolu" nad Ormuskim moreuzom ukoliko ne bude postignut sporazum sa Iranom, uz upozorenje iranskim pregovaračima koji se nalaze u Švajcarskoj, gde se vode razgovori o regionalnom dogovoru i nuklearnom programu.

"Možda ćemo morati da preuzmemo moreuz. Ako ne postignu dogovor, naplaćivaćemo putarinu", rekao je Tramp za Foks njuz.

Veliki protesti u Pragu: Česti ovako brane javni servis od premijera Andreja Babiša

Prag, protesti Foto: Tanjug/AP

Više hiljada ljudi protestovalo je u Pragu protiv planirane reforme višedecenijskog sistema finansiranja javnih medija u Češkoj, koju je predložila vlada češkog premijera Andreja Babiša i koja predviđa ukidanje pretplate za javne televizijske i radio servise, dok kritičari upozoravaju da bi to otvorilo prostor za politički uticaj i smanjilo nezavisnost medija.

Protest je održan uoči najavljenog štrajka zaposlenih u Češkoj televiziji i Češkom radiju, koji će uticati na programske sadržaje, ali ne i na emitovanje, preneo je Rojters.

IZA KULISA SASTANKA U ŠVAJCARSKOJ Iranska delegacija odbila zajedničku fotografiju sa američkom

Iranska delegacija odbila je zajedničko fotografisanje sa američkom delegacijom tokom četvorostranog sastanka u Švajcarskoj, objavila je iranska agencija Tasnim, pozivajući se na izvor blizak iranskom pregovaračkom timu.

Izvor je rekao novinskoj agenciji Tasnim da su američka delegacija i organizatori sastanka planirali rukovanje i zajedničku ceremoniju fotografisanja u Švajcarskoj. Međutim, tome se usprotivio šef iranskog pregovaračkog tima.

Završena prva runda razgovora Irana sa SAD u Švajcarskoj: Džej Di Vens otkrio detalje razgovora

Švajcarska pregovori Iran i SAD Foto: Tanjug/AP

Prva runda razgovora Irana sa Sjedinjenim Američkim Državama u Švajcarskoj je završena, izjavio je za Rojters izvor blizak pregovaračkom timu.

Američki potpredsednik Džej Di Vens izjavio je da je postignut "značajan napredak" u pregovorima o Bliskom istoku, uključujući situaciju u Libanu, kao i razgovore između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.

Srušio se mali sportski avion kod Vašingtona: Na trenažnom letu poginulo troje državljana Izraela

Tri izraelska državljana poginula su u padu lakog aviona u saveznoj američkoj državi Merilend, nekoliko kilometara istočno od Vašingtona, javljaju lokalni američki i izraelski mediji.

U avionu su se nalazili pilot i dva putnika i svi su izgubili život, prenosi Tajms of Izrael. Nesreća se dogodila tokom noći, a uzrok pada za sada nije poznat.

UŽAS TOKOM PROSLAVE: Mladić se zapalio pa skočio sa litice u reku, drugari sve snimali!

Dramatična situacija kakva se viđa samo na filmu se dogovdila tokom ivandanske noći na plaži Pikukoski u helsinškom naselju Oulunkila u Finskoj.

Ovaj događaj zabeležen je kamerama nekoliko očevidaca, uključujući i Eetua iz Helsinkija, koji je provodio Ivandansku noć u blizini mesta događaja.

Tramp udario jako na Britance: Kir Starmer će podneti ostavku!

Kir Starmer i Donald Tramp Foto: Tanjug/AP

Kako pišu britanski mediji, izveštaji sugerišu da premijer Velike Britanije ser Kir Starmer provodi vikend sa suprugom u Čekersu kako bi razgovarao o svojoj budućnosti. Ministar privrede Piter Kajl izjavio je za "Skaj njuz" Trevora Filipsa da premijer "razmišlja o političkim realnostima".

Predsednik SAD Donald Tramp se oglasio povodom potencijalnog odlaska sera Kira Starmera iz Dauning strita, tvrdeći da će "on podneti ostavku".

Tragedija u Londonu: Tri osobe poginule u velikom požaru, na terenu 100 vatrogasaca i 15 vozila

Tri osobe su poginule u požaru koji je izbio u jednospratnom paviljonu u Vajt Sitiju, u zapadnom Londonu, saopštila je danas Londonska vatrogasna brigada.

U saopštenju se navodi da su dve osobe proglašene mrtvima na licu mesta a da je treći muškarac, koji je bio prevezen u bolnicu na dalje lečenje, preminuo tokom protekle noći od zadobijenih povreda, prenosi Skaj njuz.

DRAMA U RUSIJI: Nestao helikopter sa posadom, pokrenut krivični postupak zbog kršenja pravila bezbednosti

Helikopter tipa "robinson R44", koji je obavljao poslove nadzora šumskih područja, nestao je danas u Primorskom kraju na ruskom Dalekom istoku, nakon što je izgubio vezu sa kontrolom leta, saopštile su ruske vlasti.

Prema dostupnim informacijama, kontakt sa posadom izgubljen je oko 12 časova po lokalnom vremenu, prenosi TASS.

Erdogan naredio nastavak razgovora o ponovnom pokretanju pravoslavne katedre

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan naredio je danas turskim zvaničnicima da nastave razgovore o ponovnom otvaranju pravoslavne bogoslovske katedre koja je do 1971. godine funkcionisala u blizini Istanbula, preneli su američki mediji navodeći da je to pitanje pokrenuo američki predsednik Donald Tramp.

Katedra Halki, osnovan 1844. godine, a ukinuta 1971. godine odlukom turske države, imala je centralnu ulogu u Istočnoj pravoslavnoj crkvi kao glavna teološka škola Vaseljenske patrijaršije, prenosi NBC Njuz.

Tramp: Više osoba uhapšeno zbog vandalizma nad Reflektujućim bazenom

Reflektujući bazen u Vašingtonu, Donald Tramp Foto-kolaž: Tanjug/AP

Američka policija uhapsila je više osoba zbog navodnog oštećenja Memorijalnog reflektujućeg bazena kod spomenika bivšem američkom predsedniku Abrahamu Linkolnu u Vašingtonu, saopštio je danas američki predsednik Donald Tramp, navodeći da je reč o "teškom vandalizmu" nad nacionalnim spomenikom.

Tramp je na svojoj društvenoj mreži Truth Social naveo da je "više pojedinaca" privedeno zbog, kako je rekao, uništavanja reflektujućeg bazena, ocenjujući da se radi o ozbiljnim krivičnim delima koja će, kako je naveo, biti strogo kažnjena, preneo je CBS

Francuzi počeli da testiraju političare na drogu, biće iznenada

U borbi protiv droge, francuski političari se utrkuju u zahtevima za oštrijim merama i većom kontrolom, a sada bi i sami vladini službenici trebali da idu na testiranje.

Premijer Sebastijen Lekornu pre nekoliko dana je iznenadio vladu cirkularnim pismom, koje citiraju francuski mediji, naloživši "nenajavljene i obavezne masovne preglede u vidu testova pljuvačke". Ovo je izazvalo veliku pažnju javnosti u Francuskoj.

Stravičan požar zahvatio hotel u Hamburgu: Čak 160 spasilaca vadilo goste iz stihije, 14 osoba povređeno

Vatrogasci, požar Foto: Shutterstock

Ubrzo nakon ponoći, u noći između subote i nedelje, izbio je veliki požar u hotelu u blizini glavne železničke stanice u Hamburgu. Gust dim se proširio kroz spratove zgrade u četvrti Sent Georg, zbog čega je sprovedena masovna akcija spasavanja u kojoj je učestvovalo oko 160 pripadnika spasilačkih službi. U požaru je povređeno ukupno 14 osoba.

Vatrogasna služba je primila poziv i alarmirana je oko 0.05 časova. U hotelu "Polo", koji se nalazi u ulici Adenauerali, dim je iznenada počeo da se podiže iz podruma, nakon čega su se ubrzo oglasili detektori dima na hodnicima.

"Postigli smo veliki napredak" Vens otkrio detalje pregovora Amerike i Irana u Švajcarskoj

U planinskom odmaralištu Burgenštok u Švajcarskoj danas se održava sastanak između predstavnika Irana, SAD, Katara i Pakistana. Ovaj susret predstavlja nastavak sprovođenja memoranduma o razumevanju koji su SAD i Iran potpisali ove nedelje.

Potpredsednik SAD Džej di Vens obavestio je javnost o razgovorima između Irana i SAD u Švajcarskoj i rekao da je postignut "veliki napredak".

Dete se utopilo na plaži u Draču

Oko 10:35 časova u Draču, tokom kupanja u moru, slučajno se utopio jedanaestogodišnji dečak, stanovnik Tirane.

Istražni tim nastavlja rad na rasvetljavanju i potpunom dokumentovanju svih okolnosti incidenta, kao i na utvrđivanju uzroka utapanja.

Iran: Obustavljen pomorski saobraćaj kroz Ormuski moreuz

Pomorski saobraćaj kroz Ormuski moreuz obustavljen je nakon saopštenja Centralnog štaba "Hatam al-Anbija", prenela je iranska agencija Tasnim, navodeći da od juče nijednom brodu nije dozvoljen ulazak niti izlazak iz ovog strateškog plovnog puta.

Kako se navodi, Ormuski moreuz će biti zatvoren za plovidbu zbog navoda da su Sjedinjene Američke Države prekršile odredbe sporazuma o okončanju rata i da je izraelska strana nastavila sa kršenjem prekida vatre na jugu Libana.

Srbi snimili malu ajkulu u plićaku u Haniotiju: "Sve je otišlo dođavola. Poludele su klimatske promene!"

Ajkula, More Ilustracija: Pixabay/alon

Na društvenim mrežama nedavno se pojavio snimak za koji se navodi da se, nedaleko od obale u popularnom grčkom letovalištu Hanioti na Halkidikiju, pojavila mala ajkula.

Video se našao na Instagram stranici "vranjecirkustabloid", i ubrzo izazvao veliki broj reakcija među korisnicima same mreže.

Počeli pregovori SAD i Irana!

Kako se sukobi u Libanu intenziviraju, a Iran ponovo preti zatvaranjem Ormuskog moreuza, u Švajcarskoj su otpočeli direktni pregovori između Sjedinjenih Američkih Država i Irana. Ovi pregovori su ključni za stabilizaciju situacije u regionu.

Potpredsednik SAD, Džej Di Vens, stigao je kako bi prisustvovao sastancima koji će odrediti korake u sprovođenju privremenog sporazuma o prekidu vatre. Međutim, rastuće tenzije na terenu prete da ugroze ceo diplomatski proces.

Ekstremno vreme u Evropi: Vrućine zatvaraju škole, oluja odnela život, hitno upozorenje izdato i za Srbiju

Evropa se suočava sa ekstremnim vremenskim prilikama koje variraju od nezapamćenih toplotnih talasa na zapadu kontinenta do razornih oluja u centralnim delovima. Dok se Francuska i Velika Britanija bore sa rekordno visokim temperaturama, Grčka sa stravičnim požarima na više lokacija, Švajcarsku je pogodilo snažno nevreme koje je odnelo i ljudske žrtve.

"Heroin sa benziske pumpe": Farmaceut raskrinkao novu opasnu drogu, jača je od fentanila?

Sledeći fentanil možda neće stići iz narko-kartela i tajnih laboratorija, već sa lokalne benzinske pumpe na auto-putu. Amerika se suočava sa novom pretnjom - supstancom 7-OH, koju je Uprava za hranu i lekove (FDA) već proglasila "sledećim talasom opijatne epidemije".

Ova hemikalija potiče od biljke kratom, a proizvođači je sada koriste za pravljenje daleko potentnije droge koja se, zbog lake dostupnosti, popularno naziva "heroin sa benzinske pumpe".

Meštani beže pred vatrom: Plamen guta poznato grčko ostrvo, avioni i helikopteri se bore protiv stihije

Siros, Požar, Syros, Grčka Printskrin: Društvene Mreže

Na grčkom ostrvu Siros proglašena je uzbuna nakon požara koji je izbio u oblasti Ambela.

Nešto pre 14 časova poslata je poruka sa broja 112 za evakuaciju oblasti Tria Lagonija prema Ermupolisu.

Ada molila napadača da je ne ubije, njen muž sve slušao preko telefona: Njene poslednje reči kidaju srce

Nova tužba podneta u američkoj saveznoj državi Alabama otkrila je stravične detalje tragedije u kojoj je život izgubila dvadesetsedmogodišnja medicinska sestra Ada Čepmen Dos.

Njen suprug pokrenuo je pravni postupak protiv Regionalnog medicinskog centra DCH u Tuskalusi i Uprave za zdravstvenu zaštitu ove ustanove, tvrdeći da bolnica nije zaštitila svoju zaposlenu i da je dozvolila naoružanom pacijentu da satima luta krugom bolnice bez ikakvog nadzora.

Zelenski slavi veliki udar, Rusija povukla hitan potez: Na Krimu obustavljena prodaja goriva

Ukrajinski napad dronovima na Krim i rusku Krasnodarsku regiju ostavio je iza sebe mrtve, desetine povređenih i zapaljena naftna postrojenja. Dok ruske vlasti uvode hitne mere i obustavljaju prodaju goriva građanima na Krimu, ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski poručuje da su pogođeni ključni vojni i energetski ciljevi te da je reč o odgovoru na ruske napade na ukrajinske gradove.

Četvoro ljudi poginulo je, a 28 ih je povređeno u ukrajinskom napadu dronom na Krim pod kontrolom Rusije, rekao je ruski guverner, dodajući da je distribucija goriva na benzinskim stanicama na tom poluostrvu obustavljena. Odvojeno, lokalne vlasti u ruskoj Krasnodarskoj regiji rekle su da je ukrajinski napad dronom ubio jednu osobu na putničkom trajektu i zapalio naftni terminal. Trajektna veza preko Kerčkog moreuza, koji odvaja Krim od Krasnodarske regije, privremeno je obustavljena.

Dokument na 3000 strana trese Kipar: Ruski oligarh u centru skandala, zbog bivše žene umešao celu državu

Dmitry Rybolovlev, Ruski oligarh,Nicos Anastasiades, Predsednik Kipra Foto-kolaž: Matthieu Mirville / AFP / Profimedia, Stringer / Sputnik / Profimedia

Nezavisna uprava protiv korupcije na Kipru objavila je izveštaj na čak 3.000 stranica koji je bukvalno sahranio političku zaostavštinu bivšeg predsednika Nikosa Anastasijadisa. Dvogodišnja istraga, pokrenuta nakon šokantne knjige "Država mafija" novinara Makariosa Drusiotisa, ogolila je sistem u kom je država funkcionisala kao privatno preduzeće sa ograničenom odgovornošću i neograničenom pohlepom.

U samom centru ovog korupcionaškog lavirinta nalazi se jedan čovek, jedan basnoslovno skuplji razvod i država koja je pala pred njegove noge - ruski milijarder Dmitrij Ribolovljev.

Šestorica dečaka skakala sa stene u more, trojica poginula: Tragedija u Španiji

Trojica dečaka poginula su na plaži blizu Taragone u španskoj autonomnoj zajednici Kataloniji gde je bila podignuta žuta zastavica zbog visokih talasa, objavile su danas vlasti.

Do nesreće je došlo u petak kada je grupa od šest dečaka skočila u more sa stena, prenosi Europapres.

Ovo je plaža na kojoj su se utopila trojica dečaka: Skakali sa stena u more, dani žalosti u Španiji

Gori Evija! Vatra guta sve pred sobom: Evakuisana dva naselja

Nakon višesatne borbe sa plamenom, vatrogasne snage su uspele da obuzdaju požar koji je izbio u subotu u podne u Almiropotamosu, u Karistosu na grčkom ostrvu Evija.

Kopnene snage, koje su pojačane popodne, ostaju na licu mesta kako bi gasile raštrkane požare. U tom području deluje 120 vatrogasaca sa pet timova pešačkih odeljenja, dobrovoljaca i 35 vozila, objavio je Katimerini.

Potpuno izgoreo hotel omiljen među Srbima, imamo slike nakon požara: Iz luks rizorta evakuisano 1700 ljudi

Odmor u sunčanoj Dominikanskoj Republici pretvorio se u pravu noćnu moru za oko 1.700 turista koji su boravili u luksuznom kompleksu Viva Dominicus Beach by Wyndham.

U petak je u ovom popularnomletovalištu izbio strašan požar, a zbog jakog vetra i slamnatih krovova, plamen se proširio munjevitom brzinom. Vatrena stihija ostavila je iza sebe pustoš, a najteža posledica ove nesreće je gubitak života jedne italijanske turistkinje.

Vatra guta poznato grčko letovalište: Vatrogasci, pešadija i helikopteri se bore sa stihijom

Skalosia, Grčka, požar Foto: Društvene Mreže

Vatra koja je izbila u nedelju popodne na lokaciji Skalosija u Lutrakiju i dalje bukti, što je izazvalo hitnu mobilizaciju kopnenih i vazdušnih snaga Vatrogasne službe, javljaju grčki mediji.

Prema prvim informacijama, požar je najpre izbio na jednom placu, a zatim se proširio na susedno šumsko područje, zbog čega je podignuta uzbuna kod nadležnih organa, javlja Protothema.

Haos u Aja Napi: Masovna tuča pijanih Britanaca prenošena uživo na internetu

Neverovatne scene odigrale su se u popularnom turističkom letovalištu na Kipru, Aja Napi, kada se grupa navodno pijanih engleskih turista potukla na ulici.

Kako pišu lokalni mediji u žestokoj tuči je učestvovalo desetak Britanaca. Incident je zabeležio i uživo prenosio na svojoj platformi poznati strimer iz Britanije sa milionima pratilaca, koji se nalazi na odmoru u toj oblasti.

Direktni pregovori SAD i Irana počinju u Švajcarskoj: Pakistan i dalje posreduje, Liban u fokusu

Direktni razgovori između SAD i Irana trebalo bi da počnu u Švajcarskoj, uprkos tome što je iranska vojska saopštila da je ponovo zatvorila Ormuski prolaz zbog izraelskih napada na južni Liban.

Iran je kao razlog za zatvaranje takođe naveo kršenje sporazuma sa SAD o okončanju rata. Međutim, američka vojska je saopštila da saobraćaj u prolazu "i dalje teče".

Pre 150 godina, super El Ninjo je ubio 50 miliona ljudi: A sledeći je već počeo...

U poslednjih 150 godina, čovečanstvo je prošlo kroz niz katastrofa. Prva polovina 20. veka bila je horor, sa dva svetska rata koja su zajedno odnela više od 100 miliona života, i epidemijom gripa 1918. i 1919. godine koja je ubila čak 50 miliona ljudi.

Ali pre nego što su ovi masovni gubici pogodili ljudsku vrstu, jedna relativno malo poznata globalna katastrofa odnela je milione života u samo tri godine. Od 1876. do 1878. godine, globalna glad je opustošila Aziju, Južnu Ameriku i Afriku, prekinuvši živote procenjenih 50 miliona ljudi.

Tramp zaveo red, zabranio braon cipele: Džej Di Vens razotkrio predsednika SAD

J.D. Vance, Džej Di Vens, Donald Tramp Foto: Tanjug/AP

Američki potpredsednik Džej Di Vens otkrio je stroga pravila predsednika SAD Donalda Trampa koja važe za članove kabineta, posebno kada je reč o tradicionalnom kodeksu oblačenja.

Govoreći u podkastu “Družite se sa Šonom Hanitijem“, Vens je objasnio da su Trampova klasična pravila stila, uključujući prezir prema braon cipelama, utemeljena u verovanju da javni zvaničnici moraju da poštuju institucije u kojima rade.

UŽAS Policajac sa 4 metka usmrtio psa koji je nosio dres Niksa: Objavljen snimak policijske kamere

Policija je usmrtila Džejmsona, dvogodišnjeg mešanca Bernski planinskog psa i pudle, nakon što je pozvana u stan njegove vlasnice radi provere njenog stanja.

Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD) objavila je uznemirujući snimak sa policijske kamere koji prikazuje trenutak kada je policajac prošle nedelje smrtonosno upucao kućnog psa u stambenom kompleksu, prenosi Huffington post.

Incident, koji je izazvao veliku pažnju javnosti, dogodio se 13. juna nakon što je policija reagovala na poziv komšinice koja je rekla da je čula ženski vrisak i zatražila proveru bezbednosti stanarke. Žena, Mari Marselj, kasnije je izjavila da je vrištala od sreće zbog pobede Njujork Niksa u NBA ligi.

Vens: Prioriteti pregovora s Iranom nuklearni program i primirje u Libanu

Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens izjavio je da su prioriteti američke delegacije u predstojećim pregovorima sa Iranom u Švajcarskoj, koji bi mogli da potraju i nekoliko dana, uspostavljanje okvira razgovora, postizanje napretka u vezi sa iranskim nuklearnim programom i pokušaj dogovora o prekidu vatre u Libanu.

Vens je, uoči odlaska u Švajcarsku, naveo da će na najvišem političkom nivou biti uključeno rukovodstvo, dok će tehnički timovi nastaviti rad na terenu, prenosi CNN

MOSKVA NA IZVOLTE Otkriveno kako je Ukrajina pronašla način da probije rusku PVO

Stotine ukrajinskih dronova naišle su na mali otpor dok su tokom noći leteli kroz moskovsko nebo i razorili veliku rusku naftnu rafineriju.

U četvrtak ujutru, Moskovljani su se probudili i otkrili da su im automobili i odeća umrljani kišom koja je bila gusta i potamnela od dima koji se širio gradom, prenosi britanski The Telegraph.

Od najmlađeg kancelara u istoriji do sajber carstva od 3 milijarde $: Sebastijan Kurc, vrtoglavi uspon

Sebastijan Kurc Foto: Tanjug/AP

Sebastijan Kurc je nekada radio iz austrijske kancelarije na bečkom "Ballhausplatzu", impozantnoj vladinoj zgradi koja podseća na baroknu palatu.

Danas Kurc dočekuje posetioce u modernoj staklenoj kancelarijskoj kuli koja se besprekorno uklapa u panoramu Tel Aviva. navodi Business Insider.

Kontrast između ta dva radna mesta ne može biti veći. Ono što se nije promenilo jeste Kurcova neumoljiva ambicija i izuzetna brzina kojom nastavlja da niže uspehe.

Džej Di Vens: "Vitkof i Kušner su u Švajcarskoj, pregovori sa Iranom idu dobro"

Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens potvrdio je da su u toku razgovori sa predstavnicima Irana u Švajcarskoj i da će tamo putovati u narednim danima, nakon što je otkazao planirano putovanje u četvrtak uveče.

On je rekao da u razgovorima učestvuju američki specijalni izaslanik za Bliski istok Stiv Vitkof i savetnik Bele kuće Džared Kušner koji, kako je naveo, rade na tehničkim aspektima pregovora sa iranskom stranom.

Broj potvrđenih slučajeva ebole i dalje raste: Epidemija u DR Kongo se ne smiruje

Demokratska Republika Kongo saopštila je da je broj potvrđenih slučajeva ebole porastao na 956, dok je od posledica bolesti preminulo 247 ljudi.

Prema zvaničnim podacima, dan ranije bilo su prijavljena 933 zaražena i 245 smrtnih slučajeva, što ukazuje na nastavak širenja epidemije, prenosi Rojters.

Serija napada na muslimane u Edinburgu: Najmanje petoro povređenih, uhapšen jedan od napadača

Pet muškaraca povređeno je u više nasilnih napada za koje se sumnja da su motivisani islamofobijom, dok je jedan muškarac uhapšen, saopštila je britanska policija dodajući da istražuje incidente, uz poruku da nema pretnje po javnost.

Policija je navela da su službenici pozvani u oblast Sajthil oko 20.50 časova u petak, gde su povređena dvojica muškaraca, koji su potom prevezeni u bolnicu.

Krvavi pir u Edinburgu: Muškarac naoružan sečivom napadao vernike po ulici, vikao da "štiti zemlju"

I Porošenko se odrekao ordena koji je dobio od Poljske: Pozvao na smirivanje tenzija

Petro Porošenko Foto: Profimedia/Alamy

Lider ukrajinske opozicione stranke "Evropska solidarnost" i bivši predsednik te zemlje Petro Porošenko saopštio je da se odriče poljskog ordena Belog orla i pozvao na smirivanje tenzija u odnosima između Ukrajine i Poljske.

U izjavi objavljenoj na Fejsbuku, Porošenko je naveo da je odluku doneo nakon što, kako tvrdi, nije uspeo da ubedi predsednika Poljske Karola Navrockog da povuče odluku o oduzimanju istog odlikovanja aktuelnom predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom.

(Telegraf.rs)

Video: Rambo Amadeus održao koncert u MTS Dvorani

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA