Voljena baka ubila unuku i još jednog člana porodice: Svi u šoku, ništa nije najavljivalo krvoproliće!

M.S.P.
M.S.P.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Dženis Pikano (67) ubila je svoju 18-godišnju unuku Anđelina Pikano hicem u glavu u njihovoj kući u južnoj Filadelfiji u ponedeljak uveče, prema preliminarnoj policijskoj istrazi.

Pikano je takođe pucala i u 55-godišnju Deneiz Grotini u glavu, pre nego što je izvršila samoubistvo, saopštila je policija Filadelfije za Daily Mail.

Anđelina, kojoj je dijagnostikovan autizam, proslavila je 18. rođendan u januaru i pohađala srednju školu u okviru školskog okruga Filadelfije.

Prema podacima o vlasništvu koje je pregledao Daily Mail, živela je u kući sa dve spavaće sobe zajedno sa Pikanovom, svojim dedom Rikom Pikanom i Grotinijevom.

Nije potpuno jasno kakav je tačno odnos Deneiz Grotini imala sa porodicom, iako prezime potiče od devojačkog prezimena Pikano.

Ovaj brutalan čin nasilja potresao je mirnu četvrt East Marconi Plaza, a komšije su ga opisale kao nezamisliv.

"Ne mogu ni da zamislim to. Ne mogu ni da zamislim", rekla je lokalna stanovnica Džoana Skofild za WPVI. "Šokirana sam. U ovoj četvrti se takve stvari ne dešavaju. Ovo je vrlo mirna, lepa četvrt."

Policija je pozvana oko 17.30 u ponedeljak nakon prijave pucnjave u kući.

Kada su policajci stigli, sve tri osobe su zatečene sa prostrelnim ranama u glavi.

Hitna pomoć ih je proglasila mrtvima osam minuta kasnije.

Istražitelji veruju da je Pikano pucala u Anđelinu i Deneiz, a zatim sebi oduzela život. Zvaničnici nisu naveli mogući motiv.

Oružje je pronađeno na mestu događaja, a slučaj vodi jedinica za ubistva policije Filadelfije.

Pikano i njen suprug Rik (73) delovali su kao da su bliski s unukom.

Redovno su objavljivali fotografije Anđeline na Fejsbuku, obeležavajući rođendane, praznike i važne životne trenutke.

"Anđelina je veoma posebna mlada osoba u mom životu, prevazišla je više nego većina odraslih", napisao je Rik u januarskoj objavi povodom njenog 18. rođendana.

Pikano je objavila sličnu poruku, nazivajući Anđelinu svojom "prelepom unukom".

Takođe su prisustvovali njenoj završnoj priredbi osmog razreda 2022. godine, zajedno sa Deneiz.

Par je bio snažna podrška Anđelini, a Rik je prošlog meseca izrazio razočaranje nakon što je školski ples otkazan.

"Moja unuka sa posebnim potrebama već mesec dana se radovala školskom prolećnom plesu", napisao je, dodajući da je sama uštedela novac za kartu.

"Moja supruga i ja smo joj izabrali haljinu i nove cipele. Dva dana pre toga su otkazali događaj jer se prijavilo samo šestoro dece. Znate li koliko je teško reći autističnoj unuci da neće biti plesa", naveo je.

On je kritikovao školski okrug zbog odluke.

Dženis Pikano je bila voljena i od strane svoje dece. Njena ćerka Džoj Pikano (41) je prošlog meseca za Majčin dan objavila poruku posvećenu majci.

"Srećan Majčin dan mojoj prelepoj mami! Volim te više od života! Uvek si bila moj najveći navijač i podrška, moj oslonac, moj najbolji prijatelj i sve!"

Džoj, majka dvoje dece, nije javno komentarisala smrt svoje ćerke.

(Telegraf.rs)

Video: Kako će izgledati zdravstveni sistem Srbije za PET godina: Đuro Macut o ulaganjima u zdravstvu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA