Sudar dva turistička broda kod Krfa! Ukupno 213 ljudi učestvovalo u nezgodi, poznato u kakvom su stanju
Dva putničko-turistička broda sudarila su se u morskom području uvale Vutumi na Antipaksima u blizini Krfa, a tri putnika su preventivno prevezena u Zdravstveni centar Paksosa.
Prema dosadašnjim informacijama, do sudara je došlo dok su se oba plovila nalazila u akvatorijumu Antipaksosa. Nadležni organi su odmah reagovali, a pokrenut je postupak bezbednog premeštanja putnika.
Jedno od dva turistička broda, na kojem se nalazilo ukupno 10 osoba, uputilo se i pristalo u novu luku Paksosa.
Od putnika, tri osobe su preventivno prevezene u Zdravstveni centar Paksosa, gde im je pružena potrebna medicinska pomoć i obavljen pregled njihovog zdravstvenog stanja.
Plovilo sa 203 putnika nastavlja ka Krfu
Drugi brod, na kojem su se nalazila ukupno 203 putnika, nije se zaustavio i nastavio je plovidbu prema luci Krfa.
Putničko-turističko plovilo plovi sopstvenim pogonom, a tokom puta ga prati plovilo Grčke obalske straže (Lučke kapetanije), u okviru mera preduzetih radi bezbednog prevoza putnika.
Prema dosadašnjim informacijama, svi putnici su dobro i nema povređenih.
Takođe, do sada nije prijavljeno prodiranje vode ni u jedno od dva plovila, što za sada ograničava ozbiljnost incidenta.
Nadležne lučke vlasti ispituju okolnosti pod kojima je došlo do sudara dva turistička plovila, dok je pratnja većeg plovila prema Krfu i dalje u toku.
(Telegraf.rs)
Video: Katastrofalni snimici iz Deliblatske peščare: Reporteri Telegraf.rs u žarištu požara
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.