Više mrtvih u pucnjavi i požaru: Jeziv slučaj potresa Ameriku, MEĐU ŽRTVAMA I DECA!
Više ljudi, među kojima i deca, stradalo je kada je naoružani napadač otvorio vatru u kući u Bilingsu, u američkoj državi Montana, koja je potom zahvaćena požarom, saopštile su vlasti u ponedeljak.
Policija je incident, koji se dogodio u nedelju uveče u blizini naselja Vest End, okarakterisala kao porodični sukob. Napadač je izvršio samoubistvo pucnjem iz vatrenog oružja, objavila je bilingska televizija KULR, članica NBC mreže.
Privremeni šerif okruga Jelouston Kent O’Donel rekao je na konferenciji za novinare u ponedeljak da je u kući stradalo "više odraslih osoba i više maloletnika".
Prema njegovim rečima, identiteti žrtava su utvrđeni, ali njihov tačan broj, imena i godine za sada neće biti objavljeni.
"Zbog požara, kao i vode koja se koristi za njegovo gašenje, biće potrebno više vremena za obradu mesta zločina i prikupljanje dokaza. Zato molimo za strpljenje dok završavamo istragu", rekao je O’Donel.
Mogući motiv napada u ponedeljak još nije bio poznat.
Policija Bilingsa i zamenici šerifa okruga upućeni su na mesto pucnjave u bloku 300 ulice Vajt Star Srkl u 18.01 u nedelju, saopštila je policija Bilingsa na Fejsbuku. O’Donel je rekao da se tokom poziva hitnoj službi čula pucnjava.
Policajci i zamenici šerifa stigli su na lice mesta za oko 10 minuta i tada čuli pucnjeve iz zadnjeg dela kuće, navodi policija.
Samo tri minuta kasnije, kuća je bila u potpunosti zahvaćena plamenom.
Na snimcima sa mesta događaja vidi se kako policajci zaklonjeni iza patrolnih vozila na ulici prilaze kući, dok se mala taktička jedinica, iza štita, kreće prema objektu.
Vatrogasci su poslati na lice mesta, ali su se, prema navodima zvaničnika, suočili sa problemima u pristupu vodi i nedostatkom dovoljnog broja hidranata.
"Ograničen pristup i kašnjenje predstavljali su ozbiljne izazove. Požar je nastavio da se širi, a stanari su na kraju... stradali u požaru", rekao je na konferenciji za novinare šef vatrogasaca Bilingsa Met Hopen.
Uzrok izbijanja požara takođe je predmet istrage.
Narednik policije Bilingsa Džef Stoval rekao je u ponedeljak da se određene informacije ne objavljuju "kako bi se zaštitio integritet istrage koja je u toku".
"Postoje detalji koje u ovom trenutku jednostavno ne možemo da objavimo", rekao je on.
(Telegraf.rs)
Video: Izjava stanovnika Seute: "Za sada se nismo osetili napadnuto, nismo osetili strah"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.