Jevgenij je dve godine nosio čip pod kožom, kada je shvatio kako će izgledati budućnost, OBUZEO GA JE UŽAS (VIDEO)

Jevgenij je dve godine nosio na ruci implant koji mu je bio usađen pod kožu i koji je skupljao sve informacije o njemu, uključujući brzinu kucanja teksta na tastaturi, rečnički fond na društvenim mrežama i biometrijske podatke

  • 3

Jevgenij Čeršnjev, IT stručnjak iz "Laboratorije Kasperski", je dve godine nosio implant pod kožom sa ciljem da testira tehnologiju "digitalne DNK" pomoću koje je moguća identifikacija korisnika interneta bez naloga i šifre, uz pomoć jedinstvenih biometričkih karakteristika.

Napravljena mašina koja čita misli: Evo kako može da otkrije sve ono što je dugo sakriveno i zatvoreno (VIDEO)

Uz pomoć zbira biometrijskih pokazatelja - glasa, pulsa, otiska prstiju i slično, moguće je predviteti njegove aktivnosti. To je "digitalni DNK" koju ima svaki korisnik interneta.

Da bi dokazao ovu teoriju, Čeršnjev je izvršio eksperiment. Dve godine je nosio na ruci implant koji mu je bio usađen pod kožu i koji je skupljao sve informacije o Jevgeniju, uključujući brzinu kucanja teksta na tastaturi, rečnički fond na društvenim mrežama i biometrijske podatke.

- Moj tim je istražio opasnost od totalnog špijuniranja svakog čoveka i mogućih manipulacija njegovim ponašanjem na osnovu analiza i modifikacija matrice ponašanja. Obuzeo me je užas kada sam video kako može izgledati budućnost. Zbog toga ću sve svoje snage, znanja, emocije i iskustvo uložiti da sprečim takvu budućnost, u kojoj bi ljudi bili pod totalnom kontrolom - kaže Čerešnjev.

Čerešnjev je krajem januara govorio o ovoj tehnologiji u Njujorku na konferenciji TED, a ranije u gradu Kazanj.

- Čovek je pod stalnom "prismotrom" svih uključenih uređaja, i praktično nema šanse da ostane anoniman. Svako od nas pravi karakteristične pokrete mišem određenom brzinom i u određenim delovima ekrana. Svako pravi sopstvene greške u unosu teksta, koje se čak mogu predvideti. Neko može doći u posed podataka o pokretima, rečima i bankovnim podacima, i to zloupotrebiti - kaže Jevgenij.

Foto: Pixabay.com Foto: Pixabay.com

Po njegovom mišljenju, nije daleko vreme kada će hakeri moći da imitiraju neku drugu ličnost, a velike kompanije će posedovati i najsitnije podatke o svojim klijentima, navodi "Ruska reč".

- Digitalna DNK je beleška o psihološkom profilu konkretnog čoveka - kaže Čerešnjev.

Ako neko dođe u posed digitalne DNK, on može da identifikuje dotičnu ličnost na internetu i da preuzme njene podatke, a takođe da manipuliše njenim željama, putovanjima, interesovanjima i znanjima, pa čak i rđavim navikama.

Po mišljenju Jevgenija Čerešnjeva, ti jedinstveni podaci i fizički i administrativno treba da pripadaju dotičnoj ličnosti.

- Nijedna država ili provajder bilo kog servisa ne sme imati pravo pristupa digitalnoj DNK bez saglasnosti vlasnika - ubeđen je Jevgenij.

Pogledajte video:

(Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Više sa weba

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA