UMESTO ŽETONA: Luk i strela u Indiji služe za kockanje (VIDEO)

Svaki učesnik odapinje luk i strelu u pravcu mete koja je udaljena oko 50 metara, nakon čega se prebrojavaju strele koje se zabodu u metu. Dve poslednje cifre ukupnog broja prebrojanih strela donose dobitak onome ko se kladio na taj broj

  • 0

U zabačenim krajevima severoistočne Indije i dan danas je popularno plemensko, nekada zakonom zabranjeno, tradicionalno kockanje pomoću luka i strele, pri čemu se muškarci svih generacija okupljaju i istovremeno gađaju u metu, kladeći se u dvocifreni broj.

Poreklo ove igre, poznate kao "siat knam" ili "baci strelu", koju igraju muškarci iz plemena Kasi na severoistoku Indije, nije poznato. Pravila su jednostavna, učesnici biraju dvocifren broj i klade se na njega, a kolika će suma pripasti dobitniku zavisi od iznosa koji uplate da bi učestvovali u igri.

Svaki učesnik odapinje luk i strelu u pravcu mete koja je udaljena oko 50 metara, nakon čega se prebrojavaju samo strele koje se zabodu u metu, a dve poslednje cifre ukupnog broja prebrojanih strela donose dobitak onome ko se kladio na taj dvocifreni broj.

Ako, na primer, 285 strela pogodi metu, dobitnik je onaj ko je stavio ulog na broj 85, a ukoliko nema srećnog dobitnika, novac se stavlja u nagradni fond za narednu igru.

Ovu igru su lokalne vlasti zabranile tokom ''50-ih i ''60-ih godina prošlog veka, ali su zvaničnici ukinuli tu zabranu pošto se pokazalo da je ova vrsta klađenja značajan izvor prihoda za učesnike.Kada je legalizovana u oktobru 1982. godine, ova neobična igra je povratila popularnost i sada se igra dvaput dnevno, svakog popodneva osim nedeljom i državnim praznicima.

Pogledajte video:

(Telegraf.rs / Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Više sa weba

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA