
Podvodna avantura se pretvorila u horor: Ženi se otrovna bodlja od 16 centimetara zarila u ruku, evo snimaka
Pam Benet (68) je ronila zajedno s grupom morskih biologa, kod poluostrva Jork, na južnoj obali Australije, a onda doživela veliki šok.
"Prvo što sam osetila bilo je da me je nešto zgrabilo za ruku. Kao da me je ugrizao pas", ispričala je za lokalne medije.
Iznenadni napad!
Kada je pogledala ruku, sve joj je bilo jasno - oštar predmet je probio njeno ronilačko odelo, a potom i ruku!
Krivac? Orao-raža koja se približila grupi ronilaca i iznenada napala. Zatim je mirno otplivala.
Oko 16 centimetara otrovne bodlje ostalo je zaglavljeno tik iznad Paminog desnog lakta - i nije mogao da se izvadi zbog nakrivljenog trnja. To je urađeno tek kasnije, u bolnici, prenosi Bild.

Prebačena u bolnicu
Uz pomoć drugih ronilaca teško povređena Benet stigla je do obale, odakle je prebačena u lokalnu bolnicu, a potom i u kliniku u Adelajdu.
"Mogu da kažem da imam veliku sreću što me je raža ubola u ruku. Mogla je da me pogodi u lice, stomak ili bilo gde drugde", rekla je.
"Ova bića su inače velika, prelepa i blage naravi. Obično mirno leže na dnu okeana i ne smetaju nikome, ako ti ne smetaš njima", dodala je.

Da li su tražile više kiseonika?
Jedan od morskih biologa koji su učestvovali u istraživanju pretpostavlja da je cvetanje algi smanjilo nivo kiseonika u vodi i nateralo morska stvorenja da se približe obali.
"Verujem da su na ivici smrti kada dođu do obale. Možda su tamo traže vodu bogatiju kiseonikom", rekao je biolog Majk Bosli.
Orao-raža (aetobatus narinari) može da dostigne dužinu do 3,30 metara, uključujući rep - ali to su retki slučajevi. Uglavnom su dugačke oko 1,80 metara. Smrtonosni susreti sa ljudima su veoma retki.

(Telegraf.rs)
Video: Eskalirao je veliki sukob u svetu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.