Ovakvu fotografiju Tita nikada niste videli: Maršal je ovako provodio slobodno vreme, baš je znao da uživa

A. N.
A. N.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 7

Josip Broz Tito, nekadašnji predsednik SFRJ, bio je poznat po svojim izraženim afinitetima prema prirodi, lovu i luksuznom načinu života, a značajan deo vremena provodio je u svojoj rezidenciji na Brionima.

Na društvenim mrežama nedavno se pojavila kolorizovana fotografija bivšeg doživotnog maršala sa letovanja. Na slici je Tito prikazan na plaži ostrva Vanga u Brionskom arhipelagu, gde u kupaćem pozira sa kopljem za ribolov.

Fotografija ga prikazuje u opuštenom izdanju, sa izraženim preplanulim tenom i atletskom građom, što dodatno doprinosi slici o njegovom aktivnom i disciplinovanom načinu života, čak i tokom odmora.

Ovakve fotografije i danas privlače pažnju javnosti jer oslikavaju kontrast između državničke uloge i privatnog života jednog od najuticajnijih lidera bivše Jugoslavije, ali i doprinose stvaranju gotovo kultnog vizuelnog nasleđa koje ga i dalje prati u kolektivnom sećanju.

(Telegraf.rs)

Video: Lazar udomio tarantulu Anđu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Više sa weba

Komentari

  • Mula cota karoca di rota

    6. maj 2026 | 06:40

    Ziveo matori hedonista kao car u svili i kadifi, dok je maloumnom narodu prodavao pricu o komunizmu.

  • Lala

    6. maj 2026 | 09:49

    Od austrougarskog kaplara pa sve do smrti po zadatku radio na istrebljenju Srba, a samo su ga naivni Srbi poštovali.

  • Mika

    6. maj 2026 | 08:47

    U isto vreme kreira Republike i Autonomne pokrajine da smanji Srbiju i to sve radi iz Beograda uz pomoć i podršku Srba, legenda najveća.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA