Sosijedad ostvario bitnu pobedu u borbi za Ligu Evrope! (VIDEO)

Ekipa iz Baskije pobedila Espanjol sa 2:1 i tako ostala u trci za izlazak u Evropu naredne sezone

• 0

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Espanjol rezultatom 2:1 u 34. kolu španske Primere. Ovom pobedom ekipa iz Baskije ostala je u trci za šesto mesto koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone.

U 23. minutu je goste u vođstvo doveo Jon Kordoba, a u 32. je izjednačio Serhio Kanales. Pobedu baskijskom timu doneo je Karlos Vela pogotkom u 91. minutu, a ekipa iz Barselone ima razloga da žali pošto je prva stigla do prednosti.

Sosijedad je sada na šestom mestu sa 54 boda, dok je Espanjol deseti sa 41 poenom.