Inter pobedio posle mesec i po dana, "šestica" Napolija (VIDEO)

Golovima Samuela i Milita u finišu meča, "neroazuri" slomili otpor Kjeva, Napolitanci pregazili Kaljari

• 0

Konačno se i to desilo! Inter je nekoga pobedio! Posle 46 dana "posta", sedam poraza i tri remija, "neroazuri" su osetili slast trijumfa. Pobedili su Kjevo u Veroni sa 2:0 golovima argentinskih internacionalaca Valtera Samuela i Dijega Milita u poslednjih pet minuta meča. U drugom odigranom meču 27. kola, Napoli je do nogu potukao Kalajri sa ubedljivih 6:3.

Malo je falilo pa da se crna serija Intera nastavi. Kada je Dijego MIlito sredinom prvog poluvremena promašio penal (Sorentino mu ga odbranio), činilo se da je na Inter neko bacio crnu magiju i da im nema spasa. Nešto kasnije i Snajder je pogodio prečku i živci navijača milanskog kluba bili su pred pucanjem. Konačno, u 87. minutu Valter Samuel se sjajno snašao posle kornera Snajdera i udarcem glavom pogodio gol "letećih magaraca". Kada je domaćin krenuo svim silama da izjednači, Dijego Milito je zadao završni udarac. Zaneti je centrirao, a Milito glavom pogodio cilj. Dejan Stanković je odigrao ceo meč, bio među boljima i dokazao tvrdoglavom Ranijeriju da u Interu još nema igrača sposobnog da ga zameni.

Ovaj trijumf mnogo znači "neroazurima" i na psihološkom planu jer ih u utorak očekuje revanš meč osmine finala Lige šampiona sa Marsejom.

Sjajnu uvertiru za Ligu šampiona je imao i Napoli. Napolitanci su na svom terenu pregazili Kaljari sa 6:3, a zanimljivo je da su svih šest golova postigli različiti strelci. Macari je odulučio da pred put u London odmori Edinsona Kavanija, ali se to nije osetilo jer su Hamšik, Laveci i družina do vrha napunili mrežu gostiju sa Sardinije. Kaljariju nisu pomogla ni tri gola Hoakina Lariveja, čiji het-trik je ostao u senci teškog poraza.

REZULTATI I TABELA 27. KOLA SERIJE A

PETAK

Kjevo - Inter 0:2

(Samuel 87, Milito 90)

Napoli - Kaljari 6:3

(Hamšik 10, Kanavaro 19, Astori 30 autogol, Laveci 56 penal, Gargano 70, Mađo 84 - Larivej 37, 77, 90+2)