DVOJKA NA BANOVOM BRDU: Gredig slavio protiv Čukaričkog!

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su na svom terenu od ekipe Grediga rezultatom 4:0 u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope

• 9

Borio se Čukarički protiv austrijskog Grediga, ali nije mogao do povoljnog rezultata. Austrijanci su na Banovom brdu slavili rezultatom 4:0 u okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ključni momenat utakmice dogodio se u 25. minutu, kada je Lukas Pjasentin dobio direktan crveni karton, što je Gredig apsolutno iskoristio. Krenuli su mnogo odlučnije i došli do prednosti u 37. minutu preko Nuca.

U nastavku igre, pokušao je srpki tim da stigne do izjednačenja, imao je par solindih situacija, ali nije uspeo da postigne pogodak, da bi kazna stigla deset minuta pre kraja, preko Šuca. Isti igrač povisio je na 3:0, da bi konačan rezultat postavio Nuc.. Revanš meč igra se za sedam dana u Austriji, a podsećamo vas da je ranije danas Vojvodina izgubila od Trencina, dok je Jagodina remizirala sa Klužom.

ČUKARIČKI: Ristić, Pjasentin, Janković (od 62. Bojić), Ostojić, Brežančić, S. Srnić, Todorović, Matić, Stoiljković, S. Srnić, Mirosavljević (od 46. Boljević).

GREDIG: Stanković, Karner, Strobl, Mak, Brauer, Handle, Tomi Korea, Rejna (od 80. Valner), Huspek (od 29. Šulc), Nuc, Boler (od 84. Marčuk).

Astana - Hapoel Tel Aviv 3:0

Kairat - Esbjerg 1:1

Nefči - Koper 1:2

Košice - Liberec 0:1

Lači - Zarja 0:3

Budućnost - Omonija 0:2