NOVI PORAZ PARTIZANA: Turski Banvit ubedljiv u Pioniru!

Srpski šampion nije uspeo da prekine seriju poraza ove sezone, a ovoga puta poražen je sa 77:61 od Banvita u Evrokupu

• 72

Košarkaši Partizana poraženi su u 2. kolu Evrokupa na svom terenu od Banvita sa 77:61 (19:18, 29:21, 14: 11, 15:11) što im je peti poraz u nizu ako se računa i ABA liga.

Što je još gore ovo je četvrti poraz sa ubedljivom razlikom.

Srpski šampion je ponovo imalo loš šuterski dan jer je ubacio svega šezdest poena.

VERNI I KAD NJIHOV TIM GUBI! Partizanovi navijači ostali u Pioniru i pevali “I kada gubiš, ja ti pevam”!

Vujošević poslao Bezbradicu u svlačionicu!

DALO NA TAPETU: Vujošević ponovo psovao igrača na tajm-autu (VIDEO)

Novo sjajno zakucavanje Murića! (VIDEO)

Ključni period meča bila je treća četvrtina i početak četvrte, kada su crno beli kod rezultata 45:48 za Banvit dozvolili seriju 12-0 turskog tima.

Tada su gosti otišli na maksimalni  15 poena viška 45:60. Nakon toga sunovrat se nastavio, a crno beli su dozvolili rivalu da ode i na plus 21 53:74 u 36. minutu čime je praktično bio kraj meča.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Milan Mačvan sa 15 poena (13 u poluvremenu) Mihajlo Andrić je ubacio 13 a Edo Murić 12 koševa.

Partizan je jako loše šutirao 16-43 za dva poena (37%) i 4-17 za tri (23%) što je i ključ ovog poraza, iako je imao čak 21 skok u napadu. Realizacija pod košem je bila loša.

Uz sve to imali su čak 17 izgubljenih lopti.

Meč je opet počeo dobro. Partizan je dobro napadački igrao prvo poluvreme, ali su u odbrani imali nekoliko propusta što je turskoj ekipi dalo lake poene iz reketa. Ipak, crno - beli su zahvaljujući Milanu Mačvanu koji je ubacio 13 poena i Đorđu Gagiću sa 9 držali priključak 32:32.

Međutim, krajem poluvremena nekoliko loših napada domaćeg tima dalo je priliku Banvitu da sa dve trojke ode na solidnu razliku od 9 poena 39:48.

Prava je šteta što Milenko Tepić nije postigao nijedan poen. On nije bio precizan iz, jer je šutirao 0-2 za tri o 0-1 za dva poena inače bi Partizan imao priključak i egal.

Banvit nije ubacio koš četiri i po minuta u trećoj četvrtini, a Partizan je serijom 6-0 prišao na samo tri poena zaostatka 45:48.

Da nisu promašili nekoliko šuteva crno bveli bi sigurno napravili i veću seriju i verovatno poveli prvi put na meču, ali nisu iskoristili šansu i banvit se vrati u meč.

Serijom 12-0 od čega dve trojke turski tim je došao do 15 poena razlike 45:60 u 28 minutu..

Bila je to najava poraza, jer u poslednjem periodu banvit je uvećavao svoju prednost do maksialnih 20 poena 50:70.

Jednostavno ništa nije išlo crno - belima, dosta izgubnljenih lopti, promašenih šuteva, zicera i to je sve kulminiralo ubedljivom razlikom..i na kraju trijumfom turskog tima.

Srpskom šampionu ostaje da strpljivo radi da skupi svoje redove i da pokuša da prevaziđe igračku krizu...

Sledeći meč Partizan igra u Jerusalimu protiv Hapoela.

PARTIZAN:  Tepić 4 (6sk), Murić 12, Marinković 5, Dalo, Milutinov 1, Mačvan 15 (7sk, 5 as) Gagić 9, Andrić 13, Milutinović, Bezbradica, Bogdanović, Šalić 2. Trener: D: Vujošević

BANVIT: Veiseloglu 2, Roland 11, Gecim, Kandan 9, Edž, Dejvis 6, Mehija 13, Veremenko 2, Simons 10, Dragičević 20, Mutaf 4, Ozer. Trener: Z. Lukić