NIŠTA OD POBEDE U PIONIRU: Partizan porazom od Lijetuvusa umanjio šanse za drugu fazu Evrokupa!

Košarkaši Partizana nisu uspeli da na svom parketu pobede litvanski tim koji je trijumfovao sa 85:76 * Odličan meč odigrao je Milan Mačvan koji je ubacio 22 poena

• 48

Ništa od druge pobede u Evrokupu! Košarkaši Partizana poraženi su od litvanskog Lijetuvos Ritasa sa 85:76

Nekadašnji evroligaški tim bio je bolji od srpskog šampiona svih 40 minuta iako su crno - beli u nekoliko navrata uspeli da dođu do egala.

Ovo je peti poraz Partizana u Evrokupu i uz samo jednu pobedu zakucan je za dno tabele i ima veoma male šanse za plasman u drugu fazu takmičenja gde idu prve četiri ekipe.

PARTIZAN: Tepić 8 (6sk), Murić 14 (4sk), Marinković 3, Dalo 2, Milutinov 8 (7sk), Mačvan 22 (7sk), Gagić 8 (6sk), Andrić 6, Milutinović 5, Bezbradica, Bogdanović Šalić.

LIJETUVOS RITAS: Trevis 12, Dambrauskas, Juskevičijus 8, Lukauskis, Baron 2, Šeskus, Veleika, Gecevičijus 17, Orelik 21, Kavaliauskas 23, Mozer 2.

Partizan je igrao u talasima, počeo je loše, dozvolio rivalu da povede 12-2, a zatim je jurio rezultat.

Crno - beli su šutirali trojke 6-23 ili samo 26 % dok su iz igre imali šut 54 procenata (20-37). Imali su samo 11 asistencija timskih i 13 izgubljenih lopti. Jedino su bili bolji u skoku od rivala 37-27.

Uspeli su tek na kraj prve četvrtine da dođu do egala 16:18 i to zahvaljujući Mačvanu koji je ubcio 7 poena.

Izgedalo je da je to to, da se Partizan vratio u meč i da će dalje da preuzme incijativu.

Međutim, dosta izgubljenih lopti i slab šut spolja, doveli su do toga da rival mnogo sigurnijom igrom u napadu i trojkama dođe opet do vođstva 16:24.

Crno beli nisu dali koš prva četiri minuta u drugom periodu, ali su serijom 11-4 opet došli do egala 27:28.

Ponovo je usledio pad i rival se na kraju poluvremena vratiuo na svooju stndardnu razliku 32:38

I u nastavku meča srpski šampion je krenuo mlako i traljavo. Slabom odbranom dozvolili su rivalu da ih pretrči id a već posle tri minuta igre ima ubedljivih 12 poena viška 37:49.

Međutim, usledila je odlična igra Partizana dve trojke Tepića pokrenule su ekipu, zatim trojka Marinkovića pa koševi Murića i Mačvana i Partizan je krajem trećeg perioda stigao do minus 4 52:56.

U poslednjem periodu meča Litvanski tim je ponovo krenuo u ofnazivu i stigao do devet poena 60:69.

Nastavio se pad Partizana koji je do 35 minuta imao samo 8 asistencija timskih naspra 16 protivnika. pa je razlika dostigla i plus 13 62:75.

Učinilo se u poslednja dva minuta da će se naš šampon vatiti u egal i učiniti meč neizvesnijim ali je Andrić promašio trojku na 79:71 za rivala i tu je bio kraj.

EVROKUP, 6. kolo:

Partizan - Lijetuvos Ritas 76:85

Asesoft - Crveni oktobar (sreda 18.45)

Hapoel - Banvit (sreda 19.30)

TABELA: Lijetuvos Ritas 5-1, Banvit 4-1, Asesoft 3-2, Crveni Okotobar 2-3 Hapoel 1-4, Partizan 1-5