Partizan jedva pobedio Mađare serijom 7-0, povreda Pavlovića (FOTO)

Crno-beli tek u finišu slomili otpor Solnoka i slavili sa 62:55 za sedmu pobedu u regionalnom takmičenju

• 69

Teškom mukom, ali zasluženo, košarkaši Partizana uspeli su da savladaju ekipu Solnoka u 14. kolu ABA lige rezultatom 62:55 (16:12, 13:18, 17:14, 16:11) čime su nastavili trku za plasman u plej-of.

Crno-beli sada imaju sedam pobeda i isto toliko poraza, a do važne pobede stigli su odličnom partijom u finišu poslednje deonice kada su napravili najpre seriju 5-0, a zatim i 7-0 čime su stigli do najveće prednosti na meču (60:51).

Gubio je srpski šampion na poluvremenu sa pola koša razlike, iako su praktično imali više ofanzivnih skokova nego Solnok defanzivnih. I u nastavku je Partizan dominirao pod koševima što im je i donelo ponavljane napade i koševe.

Jedini problem za Partizan mogla bi da bude povreda Saše Pavlovića koji je izvrnuo zglob na početku poslednje deonice. Uspeo je sam da izađe sa terena, ali se nije vraćao u igru.

Najefikasniji u domaćem timu bio jePavlović sa 13 poena. Milosavljević je imao 10, Andrić i Milutinom po devet, s tim da je centar Partizana imao i 16 skokova. S druge strane, Solnok je predvodio Džons sa 25 poena, dok je Vitman imao 10.

Vredi pomenuti i to da je Partizan igrao bez povređenih Murića i Gagića, suspendovanog Vujoševića, a Mađari su bili lišeni pomoći njihovog najboljeg košarkaša Vojvode.

Prve poene na meču postigli su gosti preko bivšeg košarkaša crno-belih Strahinje Miloševića, da bi se u strelce upisao i Mačvan sa tri poena. Poveo je Solnok sa 8:3 i četvrtom minutu, ali je Partizan preokrenuo na 10:8 zahvaljujući Andriću i Milosavljeviću.

Promašili su gosti nekoliko šuteva za tri poena, što su crno-beli iskoristili i preko Saše Pavlovića stigli do 16:12 na kraju prve četvrtine. Prednost je mogla biti i ubedljivija da pomenuti košarkaš nije pogrešio šest sekundi pre kraja deonice.

Sa četiri poena Gibsona Solnok je uspeo da prekine košgetersk post od par minuta. Smanili su na 18:16, ali je Dalo poenima iz ofanzivnog skoka vratio šest poena prednosti za svoj tim - 22:16.

Jurnjava po terenu nije prijala crno-belima jer je Solnok vrlo brzo smanjio na 23:22. Dve greške u napadu koštale su Partizan lakih poena gostujućeg tima, ali je u pravo vreme usledila trojka Pavlovića za 26:22. Mogao je Partizan da ode na najveću prednost u 17. minutu da je Milosavljević ubacio za tri poena, ali je lopta izašla iz obruča.

S druge strane, Keler je bio precizan i Solnok je ponovo došao na -1, a u finišu poluvremena gosti su ponovo poveli što je i bio konačan rezultat nakon 20 minuta - 30:29.  Pavlović je ubacio devet, a Milosavljević šest poena za poluvreme, dok je u redovima Solnoka najefikasniji bio Džons sa 12 poena.

Drugom trojkom za Partizan iz 14. pokušaja, Bogdanović je vratio prednost koju je već u narednom napadu uvećao kapiten Milosavljević. Na semaforu je stajalo 36:32, a gostujući trener je zatražio tajm-aut.

Nije Partizan uspeo da iskoristi prazan hod u igri Solnoka i da se odlepi, što je kaznio Vitman i sa pet poena ponovo doveo goste u vođstvo. Crno-beli su do 27. minuta odlično igrali odbranu, a i skok je popravljen u odnosu na sam početak četvrtine. Ipak, to nije bilo dovoljno da se zaustavi Vitman koji je vrlo brzo vezao 10 poena.

Sreća za crno-bele bila je to što su Bogdanović i Andrić pogodili trojke tako da je srpski šampion otišao na poslednji odmor sa dva poena viška - 46:44.

Na samom početku poslednje deonice van terena je morao Pavlović jer je, nakon jedne kontre, povredio zglob. Uspeo je da se pridigne i sam izađe, ali je svoje mesto morao da ustupi Milosavljeviću.

U drugu polovinu poslednje deonice ušlo se izjednačeno (48:48) pre svega jer je Milutinov promašio oba bacanja, ali je Andrić u narednom napadu pocepao mrežicu i vratio prednost crno-belima koju je kapiten uvečao sa linije penala - 53:48.

Serijom 7-0 Partizan je stigao do vođstva od 60:51 čime su praktično i rešili pitanje pobednika i nastavili poteru za mestom koje vodi u plej-of.

PARTIZAN - SOLNOK 62:55 (16:12, 13:18, 17:14, 16:11)

PARTIZAN: Pavlović 13, Tepić 5, Kuzeloglu 0, Marinković 0, Dalo 3, Milutinov 9, Milosavljević 10, Mačvan 7, Andrić 9, Milutinović 0, Bezbradica 0, Bogdanović 6.

SOLNOK: Keler 4, Stajkovski 0, Vitman 10, Džons 25, Bader 2, Brkić 0, Pavlović 0, Milošević 0, Mandoki 0, Gipson 6.