Pobeda Zvezde za kraj priprema: Parker sa dva gola najavio efikasno proleće!

Crveno-beli slavlili protiv BATE Borisova sa 2:1 *Bosančić se povredio

• 0

Crvena zvezda je ostvarila pobedu na poslednjoj proveri pred početak prolećnog dela sezone. Crveno beli su savladali BATE Borisov sa 2:1, golovima Džošue Parkera!

Lazović igrao, ali nije kapiten Zvezde! Evo ko je!

Crveno-beli nisu započeli meč idealno, jer je BATE već posle 10 minuta imao prednost kada je nakon kornera i gužve koja se stvorila u petercu najspretniji bio Radionov, ali su u nastavku meča uspeli da preokrenu rezultat.

Zvezda je ekspresno odgovorila i 3 minuta kasnije Lazović je uputio idealan centaršut sa desne strane, a na pravom mestu našao se Parker i doneo izjednačenje srpskom šampionu.

Minut pre odlaska na odmor Belorusi su mogli ponovo da povedu, ali je udarac Karnjickog zaustavila stativa.

Furiozan početak drugog dela, Zvezda je naplatila u 50. minutu i to posle greške golmana Šorokova koji je želeo da ispuca loptu, ali ga je Gavrić izblokirao, a Parker pogodio praznu mrežu za potpuni preokret.

Mogla je Zvezda i do ubedljivije pobede preko Mihaila Ristića koji je u 70. minutu odlično izveo prekid sa 25 metara, ali nije imao sreće jer je lopta završila na stativi.

Glavobolja za Lalatovića i sve Zvezdaše mogla bi da bude povreda Miloša Bosančića koji je napustio igru u 52. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković, Kovačević, Bosančić (Ristić), Savićević, Gavrić, Lazović, Parker (Orlandić).

BATE: Šorokov, Lihtarovič, Milunović, Žanerčik, Mladenović, Karnjicki, Rios, Stasevič, Baga, Palakov, Rodijonov.