Omladinci Srbije savladali Hrvatsku, uz dva gola Partizanovog veziste!

Orlići bili bolji od vršnjaka iz Hrvatske koje su pobedili sa 4:2. Naredni meč ova dva tima je u četvrtak

• 2

Omladinska fudbalska reprezenatcija Srbije savladala je vršnjake iz Hrvatske rezultatom 4:2, u okviru prijateljskog meča koji je odigran u Staroj Pazovi.

Prava goleada viđena je u prvih 45 minuta gde su viđena čak četiri pogotka. Iako je Srbija vodila sa 2:0 i 3:1, naši momci su strepeli za pobedu sve do 70. minutu kada je prvotimac Partizana Andrija Živković postigao svoj drugi gol, a četvrti za Srbiju.

Bio je precizan i u 37. minutu, a mrežu su još tresli i Luković i Desančić. Strelci za Kockaste bili su Šunjić u 33. i Lulić u 46. minutu. Naredni meč ova dva tima igraju za dva dana.

- Jako sam zadovoljan kako smo odigrali celu utakmicu. Naročito je bilo dobro u prvom delu. Ekipa je pokazala da igra odgovorno i da lako prihvatanovine. U svakoj utakmici smo pokazivali napredak. Nadam se da će tako biti i u četvrtak, kada igramo revanš - rekao je posle utakmice selektor omladinaca Ivan Tomić.

Našu U-19 selekciju od 25. do 31.marta očekuje i Elitna runda kvalifikacijaza Evropsko prvenstvou Holandiji, gde će nam pored domaćina rivali biti još Norveška i Švajcarska.

Srbija - Hrvatska 4:2 (3:1)

(Luković 29, Desančić 31, Živković 37, 70 - Šunjić 33, Lulić 46)

Srbija: Radunović (od 65. min Manojlović) - Gajić (od 82. min Duronjić), Jovanović (od 75. min Kusić), Radmaher, Bašanović - Bainović (od 65. min Mihajlović), Desančić - A. Živković (od 75. min Stamenić), Grujić (od 82. min Lukić), Luković (od 65. min Radonjić) - Ćurko (od 65. min Jović).

Hrvatska: Grbić (od 46. min Marić) - Maglica (od 78. min Mikulić), Stolnik, Prce, Mamić (od 46. min Bogdan) - Bitunjac, Šunjić (od 70. min Bašić) - Dabro, Ćorić (od 84. min Klarić), Fiolić (od 80. min Bilić) - Lulić (od 68. min Vojković).