Anderlehtu malo jedan Mitar, kraj za Šćepovića, Liverpul posle penala ispao od Bešiktaša! (VIDEO)

Anderleht, Seltik i Liverpul za koje igraju srpski internacionalci završili takmičenje u Ligi Evrope, ali su prošli Vidićev i Kuzmanovićev Inter, kao i Tomovićeva Fiorentina

• 1

Nećemo više gledati u Ligi Evrope Aleksandra Mitrovića i Stefana Šćepovića, čiji su Anderleht i Seltik ispali u šesnaestini finala, ali ni Lazara Markovića, jer je Liverpul posle penala ispao od Bešiktaša. Za sada su svoje mesto u narednoj rundi obezbedili Dinamo Moskva, Zenit, Sevilja, Viljareal, Inter, Fiorentina, Dinamo Kijev i Ajaks.

Uzbudljivo je bilo u prvih devet revanš mečeva šesnaestine finala drugog po jačini evropskog takmičenja. Anderleht je imao dobar rezultat na poluvremenu u Moskvi, koji mu je doneo golom srpski reprezentativac, ali je onda Dinamo u drugom poluvremenu preokrenuo i sa tri gola došao do prolaza. Strelci su bili Kozlov, Jusupov i Kuranji.

Jedan od derbija ove faze igrali su Fiorentina i Totenhem, a posle 1:1 u Londonu, "viola" je bila bolja na svom stadionu 2:0, a prolaz dalje su joj doneli pogocima u drugom poluvremenu Mario Gomez i Mohamed Salah. Nenad Tomović je presedeo na klupi čitav meč.

Inter je u pre sedan dana u Glazgovu u poslednjem minutu ostao bez pobede, ali su i tri postignuta pogotka obezbeđivala miran revanš, a nastavak takmičenja je potvrdio pravim projektilom dva minuta pre kraja Fredi Guarin. Kuzmanović i Vidić su čitav meč posmatrali sa klupe.

Najuzbudljivije i najviše golova viđeni su u duelu Borusije Menhengladbah i Sevilje, a bolji je na kraju bio španski tim 3:2, koji je trijumfovao i u prvom susretu 2:1. Autogol Štrancla je doneo rano vođstvo gostima, a izjednačio je Džaka, međutim, Vitolo je u 26. minutu ponovo doneo prednost svojoj ekipe, ali je novo poravnanje na meču doneo Torgan Azar, da bi Vitolo drugim golom postavio konačan rezultat.

Najneizvesnije je bilo u Turskoj, gde je Liverpul branio 1:0 iz prvog duela protiv Bešiktaša. Arslan je doneo toliko željeni pogodak domaćinu čime su anulirali zaostatak, a do kraja utakmice, kao ni u produžecima nije bilo pogodaka, pa su morali da odlučuju jednanaesterci.

Bila je to penal serija za nepoverovati, koju je na kraju odlučio poslednji udarac sa bele tačke. Svi izvođači ekipe iz Istanbula su bili precizni, dok je poslednji izvoošač "crvenih" Dejan Lovren šutirao preko gola i poklonio prolaz turskom timu, a sebi na još jedan način upropastio sezonu i definitivno zacementirao mesto najomraženijeg igrača kod navijača Liverpula.