Roma sa igračem manje i tek iz drugog šuta na gol izvukla remi, Juventus blizu titule! (VIDEO)

Očajnih 65 minuta smo gledali na Olimpiku, a onda je isključenje Torosidisa sve promenilo * Roma je 70 minuta čekala na prvi udarac u okvir gola, a tek iz drugog ga postigla * Tevez poveo "Staru damu" ka novoj tituli

• 2

Juventus sada već ima na dohvat ruke novu titulu u Seriji A. "Stara dama" uspela je da ostane neporažena u duelu sa direktnim konkurentom Romom 1:1 i time zadrži devet bodova prednosti na tabeli.

Mnogo su zadovoljniji posle derbija u Rimu ljudi u onih 166 država sveta, među kojima je i Srbija, a gde ima više navijača torinskog tima, jer je njihov tim veoma blizu toga da odbrani tron šampiona Italije i posle svega viđenog na terenu, možemo reći da je konačan ishod potpuno ispravan, jer nijedni ni drugi nisu zaslužili trijumf u ovom duelu.

Srbija večeras navija za Juventus, a znate li koja država jedina bodri Romu? (MAPA)

Čitavih 65. minuta gledali smo uspavanku na terenu, a igrači "vučice" su se ponašali kao da oni ne jure pobedu, već da mogu da igraju na  nerešeno, a slična je situacija bila i na drugoj strani o čemu najbolje svedoči to da je u prvom poluvremenu domaći tim imao veći posed lopte, a da je imao samo jedan šut kao golu Bufona i tako je bilo sve do 70 i nekog minuta.

Preokret u igri dva tima se dogodio u 63. minutu kada je Torosidis dobio drugi žuti karton i morao ranije na tuširanje, a onda samo minut kasnije najbolji strelac lige Karlos Tevez je iz slobodnog udarca doneo veliku prednost Juveu koja se nije ogledala samo u rezultatu na semaforu.

Međutim, tek od tog trenutka i kada su ostali brojčano oslabljeni na terenu izabranici Rudija Garsije su zaigrali agresivnije, odlučnije brže, a nekako sa time se poklopio i izlazak iz igre Adema Ljajića, Frančeska Totija i Danijelea De Rosija.

Usledio je i prvi udarac u okvir gola crno-belih iz Torina, kada je Bufon krajnim naporom odbranio šut glavom Manolasa psole prekida, a to kao da je bila najava da će upravo iz tog segmenta igre Roma postići izjednačujući pogodak. To se upravo zbilo u 78. minutu kada je posle uigrane akije Sejdu Keita umakao odbrani i poslao loptu u mrežu.

Pokušavali su do kraja domaći fudbaleri da potpuno preokrenu rezultat, ali prekasno su se setili i postavlja se pitanje zašto tako nisu igrali od samog starto pogotovo jer nisu imali šta da izgube u ovom meču.