ZAMALO TRAGIČAR! Promašaj Ljajića sa penala i poraz Intera nakon preokreta! (VIDEO)

U prvim mečevima osmine finala Lige Evrope pobede su upisali Zenit, Briž, Dnjepar, Volfsburg, Everton, Napoli i Sevilja, dok su Roma i Fiorentina igrali nerešeno

• 3

Veče u Firenci koje će Adem Ljajić želeti što pre da zaboravi!

Iako je njegova Roma neporažena u prvom meču osmine finala Lige Evrope, srpski fudbaler je imao više dobrih prilika da "vučica" pobedi Fiorentinu. Ovako, konačan rezultat je 1:1.

Fiorentina je povela još u prvom poluvremenu, činilo se da će imati makar minimalnu prednost uoči revanša, ali je neoprezno primila gol u završnici.

Roma je mogla i da pobedi, međutim, Ljajić, koji je igrao do 75. minuta, pola sata pred kraj nije realizovao penal.

Odmah zatim je Ljajić zamenjen, i u igru umesto njega je ušao Žervinjo. Dva minuta kasnije konačan rezultat ipak postavlja Keita.

U ekipi domaćina ceo meč odigrao je Nenad Tomović.

Sevilja spokojno čeka revanš nakon trijumfa protiv Viljareala, verovatno i Napoli, koji je kod kuće pobedio moskovski Dinamo istim rezultatom (3:1), uz tri pogotka Gonzala Iguaina, dok je Everton stekao gol prednosti protiv Dinama iz Kijeva (2:1).

Fudbaleri Volfsburga stekli su dva gola prednosti pred revanš sa Interom pošto su na domaćem terenu slavili rezultatom 3:1.

Nemački klub do trijumfa je došao preokretom i mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu. Gosti su poveli već u 6. minutu i najavili dobar rezultat, međutim, "vukovi" su pravovremeno izjednačili, a potom u nastavku preuzeli inicijativu i sa dva gola De Brujnea obezbedili lepu zalihu uoči puta u Milano sledeće nedelje.

U gostujućem sastavu Nemanja Vidić je sa klupe ušao u igru od 58, a Zdravko Kuzmanović od 82. minuta.

Briž je kod kuće stekao gol prednosti protiv Bešiktaša (2:1), kao i Dnjepar u susretu sa Ajaksom (1:0).

Fudbaleri Zenita savladali su  na domaćem terenu ekipu Torina sa 2:0..

Ruski klub je, čini se, obezbedio dovoljnu zalihu pred revanš i na korak je od plasmana u četvrtfinale.

Po gol u oba poluvremena bili su dovoljni za sigurnu pobedu domaćina, kojem je posao olakšan nakon što je protivnički vezista Benasi morao van terena već 28. minutu zbog dva žuta kartona.

U ekipi Torina ceo meč odigrao je srpski defanzivac Nikola Maksimović.