JOVIĆ SE PROBUDIO: Zvezdin napadač doneo treću uzastopnu pobedu crveno-belima! (VIDEO)

Zvezda je slavila u Subotici sa 3:1, čime su crveno-beli bar do kraja meča u Humskoj prišli na bod večitom rivalu

• 58

Zvezdina treća uzastopna prolećna pobeda. Crveno-beli su savladali Spartak sa 3:1 u Subotici, pa posle nekompletnog 19. kola Jelen Superlige imaju samo bod manje od Partizana, koji svoj meč igra od 17 časova.

Junak pobede crveno-belih je Luka Jović, nad kojim je golman Spartaka Mirković skrivio najstrožu kaznu u 35. minutu, a golom u 79. minutu mladi napadač rešio je pitanje pobednika.

Da li ste znali da igrači Zvezde igraju za 22.000 dinara mesečno, a i to primaju svaki peti mesec?!

PENAL ILI NE? Da li je Jović prerano pao? (VIDEO)

Da li je Zvezdin gol u Subotici regularan? Lazić igrao rukom? (VIDEO)

SASTAVI

SPARTAK: Mirković, Farkaš, Jakovljević, Antonić, Milošević – Maksimović, Ljubenović, Plavšić, Ilić – Georgijević, Ivanović

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković, Ristić, Stojanović, Katai, Parker (Gavrić od 87. minuta), Jović, Orlandić (Kovačević od 60. minuta).

Crveno-beli su u meč u Subotici otvorili golom u petom minutu, a strelac je bio Lazić, koji je na drugoj stativi sačekao loptu, posle kornera i ubacio je u mrežu.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, jer je Ristić u 29. minutu iz penala, koji je kako je već pomenuto napravljen nad Jovićem, duplirao prednost crveno-belih.

Orlandić je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Subotičana, nekoliko minuta kasnije, propustio priliku da nokautira domaćina, a na drugoj strani usledila je kazna. Georgijević je zatresao mrežu Rajkovića iz prve prave šanse Spartaka, a tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme bilo je znatno mirnije, a trener crveno-belih odlučio se od 60. minuta, kada je u igru uveo Kovačevića umesto Orlandića, da sačuva prednost. Sve dileme oko pobednika otklonio je Luka Jović drugim vezanim golom, čime je najavio efikasno proleće.

Crveno-beli u narednom kolu igraju protiv Napretka kod kuće, dok je sledeće gostovanje u Novom Pazaru za dve nedelje, a taj meč igraće se pred praznim tribinama.

Donji Srem – Radnički Niš 0:0

Voždovac – Čukarički 0:0

Borac – Radnički 1923 1:0