Najlepši gol u mečevima Zvezde i Partizana i 20 godina od poslednjeg penala za crno-bele u derbiju! (VIDEO)

Na današnji dan odigran je 99. večiti derbi između Partizana i Crvene zvezde, koji je završen bez pobednika 2:2

• 10

Večiti derbi odigran na današnji dan pre 20 godina istorijski je zbog nekoliko stvari. Partizan je dočekao Zvezdu, a taj meč završen je bez pobednika 2:2!

Dominacija crveno-belih u prvom poluvremenu i dva gola u Pandurovićevoj mreži, i obrnuta situacija u nastavku viđena su tog 18. marta 1995. godine u Humskoj.

Zvezda je povela golom Nebojše Krupnikovića, koji je makazicama poslao loptu u gol, nakon centaršuta Kovačevića, a ovaj pogodak najatraktivniji je u istoriji večitih derbija.

Do poluvremena Adžić je povisio na 2:0 za crveno-bele, da bi se u nastavku dogodio još jedan istorijski trenutak, bar sa ove tačke gledišta. U tom derbiju dosuđen je poslednji penal za crno-bele, a siguran realizator bio je Damir Čakar.

Izjednačenje i konačan rezultat postavio je Niša Saveljić 13 minuta pre kraja susreta.

Partizan - Crvena zvezda 2:2

(Čakar 67,Saveljić 77 - Krupniković 16, Adžić 28)

Stadion: Partizana,

Datum: Subota, 18. mart 1995.

Sudija: Petrović

Gledalaca: 50000

Partizan: Pandurović, Mirković, Saveljić, Nađ, Mijalković, Taševski, Trenevski(Čakar), Ćurčić(Tešović), Bjeković, Ćirić, Milošević. Trener: Tumbaković.

Crvena zvezda: Milojević, Stefanović, Đorović, Radmanović, Stojkovski, Perović, Adžić(Živković), Krupniković(Bajčetić), Kovačević, Petković, Sakić. Trener: Ljupko Petrović.