BORBENI BAJERN POBEDIO, ALI NIJE USPEO: Barselona u finalu Lige šampiona! (FOTO) (VIDEO)

Odlična atmosfera u Minhenu, sjajan pristup bavarske ekipe, ali katalonski tim je zasluženo u borbi za pehar. Protivnika dobija u sredu, posle revanša Real Madrid - Juventus

• 16

Pobedio je Bajern Barselonu, borio se lavovski i kada je finalista Lige šampiona bio rešen još u prvom poluvremenu, ali je rezultat 3:2 (ukupan rezultat 5:3 za Barsu) bio nedovoljan za čudo u Minhenu, u revanš meču polufinala najelitnijeg takmičenja u Evropi.

Da se razumemo, Barselona je apsolutno zaslužila borbu za trofej, ali sve pohvale idu minhenskoj ekipi, koja je pred svojim sjajnim navijačima dala sve od sebe da napravi čudo.

Nije se dalo timu Pepa Gvardiole ove godine, povrede su ga potpuno destabilisale, u lošoj je formi, a Barsa je u neverovatnom naletu, i nije lako pretpostaviti ko bi mogao taj nalet da joj prekine.

Barsa je posao završila u prvom poluvremenu sa dva gola Nejmara, i u nastavku nije maltene ni ozbiljnije prišla Bajernovom golu, sve do zaustavnog vremena kada je Nejmar hteo da uposli Mesija. Svejedno, katalonski klub je sačuvao ukupnu prednost, i plasirao se u svoje osmo finale Lige šampiona.

JEDAN GRAD, JEDAN SAN: Fenomenalna koreografija navijača Bajerna! (VIDEO)

Bajern Minhen - Barselona 3:2

(Benatija 7, Levandovski 60, Miler 74 - Nejmar 15, 29)

BAJERN: Nojer, Rafinja, Benatija, Boateng, Bernat, Lam (od 68. Rode), Alonso, Švajnštajger (od 87. Martinez), Alkantara, Miler (od 87. Gece), Levandovski.

BARSELONA: Ter Štegen, Alveš, Pike, Maskerano, Alba – Rakitić (od 72. Matije), Buskets, Inijesta (od 75. Ćavi), Mesi, Suarez (od 46. Pedro), Nejmar.

Sudija: Mark Klatenburg (Engleska)

Teror nad igračima Bajerna: Posle Mesija, Suarez obrukao i drugog štopera Bavaraca! (VIDEO)

ODBRANA SEZONE U LIGI ŠAMPIONA? Pogledajte majstoriju golmana Barselone! (VIDEO)

Bavarci su meč završili sa ukupno 19 šuteva ka golu, naspram Barsinig pet. Kreirali su čak 14 šansi, dok su gosti napravili opet pet. To vam dovoljno govori da je nemački šampion i bio spreman za spektakularni preokret u dvomeču.

Presingom je počeo Bajern, ali već u petom minutu je bilo jasno da to neće zaustaviti Barsu - fenomenalnu šansu imao je Rakitić posle duge lopte Alveša, Hrvat je izašao sam ispred Nojera, ali je golman domaćih dobro intervenisao.

Prvi prekid je Bavarcima doneo gol i nadu u preokret.

Alkantara je izveo korner sa leve strane, a Benatija je ostao sam na levoj stativi, i glavom je lako savladao Ter Štegena. To je bio sedmi gol koji su fudbaleri Bajerna postigli u Ligi šampiona, po čemu su rekorderi među klubovima koji su učestvovali ove sezone.

Ujedno, ovo je bio prvi pogodak Bajerna posle 645 minuta igre – u svim takmičenjima. Međutim, nada je trajala svega nekoliko minuta, jer je prodaio "MSN trio". Mesi je pronašao Suareza, ovaj je krenuo ka Nojeru, i opredelio se da na drugoj strani prosledi loptu Nejmaru, koji je lagano palsirao loptu u praznu mrežu.

Malo se umrtvio tempo, razočaranje na "Alijanc areni" je zamenilo prvobitnu euforiju. Uspevali su Miler i Levandovski da se približe golu, ali su bivali neprecizni.

Minut kasnije, stigla je kazna za promašaje i šupljine u odbrani. Ponovo je od Mesija sve krenulo nakon što je Argentinac nakon duela u skoku na sredini terena bio uspešniji - uputio je loptu ispred ka Suarezu, a Urugvajac je ponovo, krajnje nesebično, na levoj strani uposlio Nejmara, koji je šutirao u donji levi ugao i definitivno srušio nade Bajerna.

T o je bio sedmi meč zaredom, u kom se Brazilac upisao u strelce... Sa tri gola je i završen prvi deo igre, ali treba napomenuti da je Barsin golman Ter Štegen imao četiri odlične odbrane, od kojih je jedna skidanje lopte sa linije nakon šuta Levandovskog. U nastavku smo videli kakav pristup jedan šampion treba da ima. Dok je Barsa prešla u pasivan režim igre, Bajern je uspeo da postigne još dva gola. Umesto Suareza je Pedro Rodrigez, pa je Mesi dobio prostor na mestu centralnog napadača. Bajern je počeo da pritiska Barselonu, i to mu se isplatilo. U 60. minutu, Levandovski je odlično prešao Maskerana i savladao je Ter Štegena, za svoj 22. gol. Od Poljaka su više golova ove sezone u LŠ postigli samo Mesi i Ronaldo.

To Barsu nije mnogo doticalo, pa je Bajern još jednom nagrađen za pristup.

U 74. minutu, prelepo je Švajnštajger namestio loptu Mileru, koji je opalio po lopti i na sjajan način vratio vođstvo domaćima.

Aplauzi i pesma ispratili su Bajern iz LŠ.

U drugom revanšu polufinala, u sredu od 20.45 sati u Madridu igraju Real i Juventus (prvi meč 1:2).

Finale Lige šampiona na programu je 6. juna u Berlinu.