Fener za 10 minuta dobio 4 crvena kartona, dao gol, odbranio penal i ostao bez titule (FOTO) (VIDEO)

Neverovatno lud meč odigrali su Bašakšehir i Fenerbahče, a ako pobednik izašao je - Galatasaraj

• 0

Neverovatna završnica prvenstva u Turskoj! Fudbaleri Fenerbahčea odigrali su samo 2:2 na gostovanju Bašakšehiru i tako prepustili titulu velikom rivalu Galatasaraju, kolo pre kraja.

Totalan haos u Istanbulu viđen je u poslednjih 10-ak minuta, odnosno nakon što je fener smanjio na 2:1 u 81. minutu. Od 84. minuta pa sve do kraja meča višena su četiri crvena kartona, gol Veba za 2:2 i promašen penal domaćeg tima u 95. minutu.

Prvo je zbog udaranja protivnika isključen Mehmet Topal. U 92. minutu je Bruno Alveš isključen jer je rukom zaustavio loptu na gol liniji. Zbog prigovora je isključen i Čaner Erkin, pa je Fener ostao sa tri igrača manje.

Dvostruki strelac Batdal iz penala je šutirao visoko preko gola, a minut kasnije zbog krvničkog starta je i Vebo poslat ranije u svlačionicu. Kolo pre kraja Galata ima 76 bodova, dok je Fener ostao na 71 osvojenim bodom.