PARTIZAN OBORIO STEAUU! Minijatura Živkovića odvela crno-bele u plej-of za Ligu šampiona! (FOTO) (VIDEO)

Crno-beli trijumfovali rezultatom 4:2 na svom stadionu, koji je bio ispunjen do poslednjeg mesta

Pao je rumunski šampion! Fudbaleri Partizana igraće u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona nakon što su u neverovatnom revanšu savladali Steauau rezultatom 4:2 pred punim stadionom u Humskoj!

Tako će se crno-beli naći u baražu za Ligu šampiona prvi put od 2010. godine, kada su eliminisali Anderleht.

Posle ranog vođstva Partizana, Steaua je napravila preokret do kraja prvog poluvremena, a delovalo je da će sve biti gotovo kada su u 47. minutu crno-beli promašili penal, iako su od tada imali i igrača više.

Usledio je zaista sjajan odgovor u režiji Jevtovića, Živkovića i Trujića.

Sada, kada su eliminisali bivšeg prvaka Evrope, crni-beli čekaju rivala za baraž, a žreb je na programu u petak, 7. avgusta.

PARTIZAN - STEAUA 4:2 (prvi meč 1:1)

(Babović 8, Jevtović 60, A. Žikvović 69, Trujić 90+1, Božinov promašen penal 47 - Muniru 11, Hamrun 33)

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Balažic, Dornelas, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović (od 90 Trujić), A. Živković, Oumaru, Božinov (od 60 Ilić).

STEAUA: Kožokaru, Alsenat, Pap, Varela, Toška, Muniru, Breveld (od 72 Tudorie), Popa, Hamrun (od 70 Janču), Ćipćiju (od 51 Giljerme), Tade.

Početak nije delovao obećavajuće. Steaua se, i bez najboljeg igrača u ekipi, pripremila tako da izbegne sve greške iz prvog meča. Pritisak su od početka nametnuli, neutralisali su Oumarua i Božinova, i koristili slabo izdanje Partizanove odbrane, pogotovo po levoj strani.

Golovi na utakmici (osim trećeg za crno-bele) usledili su nakon velikih grešaka i tragičnih poteza odbrane obe ekipe, ali su one Partizanove umalo bile pogubne za srpskog šampiona.

Krenulo je fantastično - crno-beli su u 8. minutu započeli akciju, koju je pokušao da prekine Pap, a samo je petom asistirao Stefanu Baboviću za potpunu ekstazu u Humskoj.

A onda preokret u režiji Steuae. Oba gola gostiju bili su rezultat grešaka, a Rumuni su samo čekali priliku kako da što pre istrče kontru i stave Živka Živkovića u najneugodniji položaj.

Već u 11. minutu je izjednačio Muniru - Balažic nije dobro reagovao, pokušao je da ispravi Vulićević, ali neuspešno, jer je lopta završila kod usamljenog Munirua.

Posle prečke Tadea koja je pomogla Živkoviću da lopta skrene u korner bilo je jasno da je Steaua nametnula svoj ritam, i prosto je najavljivala novi pogodak, koji je usledio u 33. minutu - Hamrunu je Ćipćiu lagano asistirao sa desne strane i doneo preokret.

Ko god da je mislio da je gotovo u tom momentu...

Već u 47. minutu, Varela obara Brašanca u kaznenom prostoru i dobija crveni karton kao poslednji igrač odbrane, ali je indisponirani Božinov pogodio levu stativu.

Koliko je Partizan loše izgledao u tim momentima na terenu, Steaua je pritiskala i preterivala u tome jer su se samo ređali žuti kartoni za njene igrače. Sreća je tada niotkuda pogledala crno-bele, kada je šut Marka Jevtovića sa 20-ak metara zakačio maleroznog Papa, a potom je lopta završila u mreži gostiju.

Na sve ili ništa krenuli su crno-beli, a na to je izgleda navikao zlatni omladinac Andrija Živković - sjajni, sjajni vezista je posle asistencija Oumarua imao minjaturu ispred Alsenate i pogodio za 3:2!

Tačku je stavio Nikola Trujić u zaustavnom vremenu, i to samo što je zamenio Babovića na terenu.