Derbi Mersisajda završen bez pobednika - umalo tuča na kraju meča (VIDEO)

Everton i Liverpul podelili bodove - 1:1

• 0

Dve greške, dva viđena gola u derbiju Mersisajda - bez pobednika na meču Evertona i Liverpula 1:1 (1:1).

Da budemo iskreni, više se očekivalu u gradskom derbiju na kom se sve zanimljivo izdešavalo u finišu prvog poluvremena kada su Deni Ings i Romelu Lukaku tresli mreže.

Igrao se 41. minutu kada je odbrana Evertona napravila grešku i ostavila samog napadača Liverpula na par metara od gola. Ingsu nije bilo teško da sjajno skoči posle kornera Milnera i matira Hauarda sa pet metara.

Činilo se tada da će Redsi otići na odmor sa golom viška, ali je Lukaku iskoristio poklon Čana, odnosno njegovu nespretnu reakciju, i izjednačio u 45. minutu. Zanimljivo, Emre Čan se najviše radovao samo par minuta ranije na drugoj strani. Čak više i od strelca Ingsa.

Everton je možda bio i agilniji protivnik u drugom delu gde nije viđeno previše uzbuđenja. Vredi pomenuti samo jedan dobar šut Lukakua koji je Minjole uspeo da ukroti.

Vredi pomenuti i guranje Sakoa i Lukakua u finišu meča koji je mogao da izraste u fizički sukob. Saigrači su se umešali, a Etkinson je obojici dao po žuti karton.

Ovo je možda bio i poslednji meč Rodžersa na klupi Liverpula. Tokom dana pojavila se informacija da je Jirgen Klop potpisao trogodišnji ugovor sa Redsima.