Jankovićev golman odbranio TRI penala! (VIDEO)

Žan Fransoa Žile apsolutni junak dana, nedelje, meseca...

• 4

Odbranio je tri penala!

Da, dobro ste pročitali! A evo i ko je junak ove priče: Vremešni, 36. godišnji belgijski golman Žan Fransoa Žile i on je heroj takmičarskog vikenda u Evropi.

Bivši dugogodišnji čuvar mreže Barija, koji brani gol Mehelena srpskog trenera Aleksandra Jankovića, verovali ili ne, odbranio je tri jedanaesterca igračima Anderlehta!

Navijači kluba iz Brisela bili u stanju potpune neverice pošto su najpre Praet u 7, Okaka-Čuka u 14. i Telemans u 89. minutu gubili duele sa Žileom sa "kreča", ali to nije najgore što im je njihov tim priredio u nedelju popodne, jer ih je pravi šok sačekao u trećem minut nadokande vremena.

Tada je igrač Anderlehta Kara Mbođi postigao autogol i tako su gosti "ni krivi ni dužni" osvojili bod u Briselu, pošto je meč završen rezultatom 1:1!