Arsenal savladao Everton za čelo Premijer lige, novi poraz Čelsija uz isključenje Matića i Murinja!

"Čekićari" pobedili "plavce" sa 2:1, a meč su obeležila isključenja u timu Čelsija, dok je Arsenal pobedom preuzeo čelo tabele bar do nedelje kada igra Mančester Siti

• 2

Fudbaleri Arsenala pobedili su Everton na domaćem terenu sa 2:1 (2:1) u 10. kolu engleske Premijer lige.

Londonski tim je do trijumfa stigao golovima Olivijea Žirua u 36. i Lorana Košćelnog u 38, dok je jedini strelac za goste bio Ros Barkli u 44. minutu.

Pobeda Arsenala mogla je da bude i ubedljivija da je dve sjajne šanse iskoristio Olivije Žiru, za šta je kazna mogla da stigne u finišu da su iz povoljnih situacija bili precizni Lukaku i Delafeu.

Ekipa Arsena Venera je ovom pobedom preuzeo prvo mesto na tabeli, bar do sutra kada je na programu derbija Mančestera.

Vest Hem je u londonskom derbiju ekipu Čelsija sa 2:1 (1:1) u 10. kolu engleske Premijer lige.

Pobedu "Čekićarima" doneo je pomalo zaboravljeni Endi Kerol u 80. minutu, kada je posle centaršuta nadvisio Gerija Kejhila i glavom savladao Begovića. Prethodno su se u strelce upisali Mauro Zarate u 17. za Vest Hem i Kejhil u 56. minutu za Čelsi.

Čelsi je od 44. minuta igrao sa igračem manje jer je Nemanja Matić zbog dva gruba prekršaja dobio crveni karton.

U poluvremenu je i menadžer Čelsija Žoze Murinjo isključen jer je verbalno napao sudiju u tunelu.

Tim Slavena Bilića napravio je još jedno iznenađenje u prvenstvu, nakon što je bio bolji od Liverpula, Mančester Sitija i Arsenala.

Zanimljiv duel viđen je u Birmingemu, gde su se sudarili braća Aju, Džordan iz Aston Vile i Andre iz Svonsija. Na kraju je bolji bio stariji Andre, čiji Svonsi je slavio upravo njegovim golom u finišu.

Džordanu Ajuu ostaje uteha da je postigao vodeći gol, a preokret "Labudova" pokrenuo je Gilfi Sigurson.

Sa dobrim rezultatima nastavio je i Lester, savladavši na svom terenu minimalnim rezultatom Kristal Palas. Novi gol, svoj 10. ove sezone, postigao je napadač Džejmi Vardi.

Trijumfe su zabeležili još Votford i Vest Bromvič Albion protiv Stouka, odnosno Noriča.