Bajern razbio Volfsburg uz fantastične golove Milera i Daglasa Košte! (VIDEO)

Šampion Nemačke demonstrirao je silu i u Kupu protiv velikog rivala

• 0

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostovanju Volfsburg sa ubedljivih 3:1 u šesnaestini finala Kupa Nemačke.

Sve je bilo rešeno posle nešto više od 30 minuta igre, kada je Tomas Miler postigao svoj drugi gol na meču. Posle toga su izabranici Pepa Gvardiole rutinski sačuvali prednost sve do 90. minuta, kada je Andre Širle postigao utešni gol za ''Vukove''.

Mrežu vicešampiona Nemačke načeo je Daglas Košta fenomenalnim golom u 15. minutu. Napravio je sebi for i raspalio po lopti levom nogom iz sve snage i pocepao mrežu Dijega Benalja, koji je paradom samo ulepšao gol.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0, pošto je Tomas Miler zatresao mrežu posle centaršuta Alabe sa leve strane. Slična akcija viđena je i u 34. minutu kada je Miler postigao drugi gol, takođe na asistenciju Alabe, samo je ovoga puta egzekucija bila brutalnija. Reprezentativac Nemačke je uhvatio volej i zakucao loptu u mrežu golmana Volfsburga, i utišao domaće navijače.

Do kraja meča Širle je samo sačuvao čast svojoj ekipi i smanjio je rezultat na 3:1.