BATA MIRKOVIĆ NIJE BATE BORISOV: Partizan u osmini finala Kupa Srbije! (FOTO)

Dobra igra crno-belih u drugom poluvremenu nagrađena je sa dva gola Ivana Šaponjića

• 14

Partizan je danas Ivan Šaponjić! Zahvaljujći mladom napadaču, dvostrukom strelcu za pobedu protiv Sinđelića, crno-beli su izborili plasman u osminu finala Kupa Srbije.

Sinđelić - Partizan 0:2

(Šaponjić 48, 68. penal)

Pobeda protiv trećeplasirane ekipe Prve lige koji vodi Bata Mirković trebalo bi da vrati dobro raspoloženje u Humsku posle neubedljivih partija u prvenstvu. Kako je i najavio, Drulović je izmenjao sastav, pa je na gol umesto Živka Živkovića stao Kljajić, a u finišu meča zaigrao je i Aleksandar Kosović. Na teren se vratio i Gregor Balažic.

Dva poluvremena - dva izdanja crno-belih.

U prvom delu igre su crno-beli i pored inicijative igrali krajnje nekreativno, uporedo dajući prostora Sinđeliću da preko najagilnijeg Damnjanovića zapreti Kljajiću.

Mnogo bolja, pre svega agresivnija igra crno-belih u nastavku je nagrađena.

Odličan centaršut Stevanovića je Šaponjić uhvatio iz prve i savladao Šćekića, da bi dvadesetak minuta kasnije napadač željan dokazivanja iznudio penal, pošto ga je Radulović sa leđa sapleo u kaznenom prostoru nakon što je primio loptu od Stevanovića.

Zlatni omladinac je prihvatio odgovornost i da šutira penal, u čemu je bio uspešan. Do kraja utakmice su crno-beli potpuno vladali situacijom, Sinđelić jedva da je prešao na polovinu gostiju.

SINĐELIĆ: Šćekić, Stanimirović, Malović, Pešić, Radulović (od 72. Perišić), Piščević, Dobrašinović (od 68. Milenković), Popadić, Sajćić, Damnjanović, Zvrko.

Klupa: Matić, Petrušić, Perišić, Bulatović, Milenković Miodrag, Milenković Vladimir, Krajnović.

PARTIZAN: Kljajić, Bandalovski, Ćirković, Balažic, Leković, Petrović, Lukić (od 80. Glavčić), Babović (od 74. Kosović), Stevanović, Abubakar (0d 65. Trujić), Šaponjić.

Klupa: Živković, Ostojić, Grbić, Božinov, Kosović, Trujić, Glavčić.

TOK MEČA

Kraj! Partizan je rutinski priveo meč kraju.

- Kapiten je sada Nemanja Petrović.

80. minut - Partizan potpuno vlada terenom.

Drulović je šansu dao Kosoviću, koji je zamenio Babovića, a umesto Lukića ušao je Glavčić.

68. minut - GOOOOL! Partizan stiže do 2:0 nakon penala! Šaponjić ga je iznudio, on ga je i izveo. Radulović ga je sa leđa sapleo, i bio je precizan sa bele tačke.

65. minut - Prva izmena: Oumaru izlazi ispraćen aplauzima, u igri je Trujić.

- Sinđelić ponovo podređen na terenu, nema opasnosti na polovini crno-belih.

- Bolje izgleda Partizan u nastavku.

48. minut - GOOOOOL! Partizan vodi pogotkom Ivana Šaponjića, koji je iz prve šutirao posle centaršuta Stevanovića.

Ni jedan ni drugi trener nisu pravili izmene u sastavu.

- Pred početak drugog dela igre, na stadion je stigao potpredsednik Partizana, Milorad Vučelić.

Poluvreme!

45. minut - Strahovit šut Popadića posle kornera iz drugog plana, ali nije bilo posla za Kljajića.

41. minut - Novi napad Sinđelića, Dammjanović je imao sve vreme ovg sveta da se namesti na centaršut, Sajčić je najbolje skočio pored statične odbrane Partizana, ali je samo okrznuo loptu.

35. minut - Sledi prvi pokušaj Partizana, lopta u prostor za Šaponjića, ali mladi napadač traljavo šutira.

34. minut - Dočekasmo prvi šut ka golu, i to Sinđelića, za pola metra pored stative prošla je lopta koju je desetka Damnjanović poslao po zemlji.

32. minut - Tek sad prvi korner za crno-bele.

- Posle pola sata igre, navijači priželjkuju makar neki šut na gol. Igra se uglavnom na sredini terena.

- Partizan bez prave šanse u prvih dvadesetak minuta.

19. minut - Evo i prvog ozbiljnog napada Sinđelića - precizna distribucija lopte koja je promenila nekoliko vlasnika, na kraju je usledio centaršut, ali je Leković otklonio potencijalnu veću opasnost.

- Fudbaleri Sinđelića gotovo da ne borave na polovini Partizana, pritisak gostiju sve jači.

15. minut - Prva polušansa za Partizan. U prodoru je bio Abubakar, povratna za Lekovića, ali je njegov šut izblokiran.

- Utakmicu posmatra i nekadašnji selektor Srbije Radomir Antić. Nedavno je iz lože gledao crno-bele na meču Lige Evrope sa Bilbaom.

10. minut - Bez šansi u uvodnim minutima. Blagu inicijativu ima Partizan, a Sinđelić na početku disciplinovan, igra na ivici faula.

- Pred početak meča, oko 300 Grobara na stadionu Sinđelića pozdravilo je trenera domaćih povicima "Bata Mirković".

- Oko 1.000 na tribinama, javlja naš reporter.