Zvezdi drama u Mitrovici! Crveno-beli posle produžetka pobedili Megu!

U srpskom derbiju 14. kola ABA lige Crvena zvezda je posle velike borbe pobedila Mega Leks sa 79:78

• 72

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Sremskoj Mitrovici ekipu Mega Leksa  sa 79:78 posle produžetka (69:69) u srpskom derbiju 14. kola ABA lige.

>>>VUJOŠEVIĆ: Zvezda će ući u TOP 16, iako nisam preterano srećan zbog toga!

Zvezdu su do trijumfa vodili maestralni Maik Cirbes sa 20 poena i 13 skokova, i Stefan Jović sa 15 poena i pet asistencija.

>>>Svetislav Pešić gledao Zvezdu protiv Mege (FOTO)

Peh za Zvezdu je što se na početku meča povredio Marko Simonović i pitanje je da li će igrati protiv Bajerna u petak.

>>>Pešić: Zvezda je najpopularniji klub na Balkanu!

Posle velike borbe tokom svih 40 minuta, u kojoj je Zvezda uglavnom bila u zaostatku više od 25 minuta meča i to od 5 do 10 poena razlike (58:47) (60:54), u poslednjoj četvrtini Beograđani su stigli prednost i izjednačili 69:69.

MEGA LEKS:Aranitović 1, Đoković, Jaramaz 9, Veljković, Musić, Ivanović 11, Pavlović, Luvavu 7,Kaba 15 (12 sk) Simeunović 4, Nikolić 19 (7sk) Janković 12

CRVENA ZVEZDA:Vilijams 3 (7 izg lopti) Rebić 8 (4 as) Tompson, Dangubić, Lazić 10, Tejić 5, Simonović 6, Gudurić 2, Jović 15 (5 as) Miler 6, Cirbes 20 (13 sk) Štimac 4

Mega je imala napad za pobedu, ali su promašili i ušlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta drama se nastavila. Zvezda je povela trojkom Rebića 69:72, ali je uzvratio Luvavu.

U poslednji minut produžetka Zvezda je ušla sa dva poena prednosti 76:78. Mega je krenula u napad i promašila koš, a zatim crveno-beli uzvraćaju i onda Banko Lazić sa zvukom sirene za istek napada pogađa trojku, koja nije priznata, jer nije na vreme izbacio loptu.

Ostalo je 30 sekundi do kraja. Smušeno je najmlađi tim lige odigrao napad, Zvezda ih je pritisla, ali je lopta došla do Nikole Jankovića, koji je uz faul dao koš, ali je promašio bacanje na 19 sekundi do kraja.

Rezultat je bio nerešen 78:78. Mega je odlučila da pravi faul, ali niko nije čuo Dejana Milojevića koji je to vikao igračima, a onda Luvavu potpuno nepotrebno faulira Jovića na 2,4 sekunde do kraja.

Jović promašuje prvo bacanje, ali daje drugo za 78:79. Mega je za dve sekunde pokušala sve, ali šut Ivanovića sa pola terena završio je na obruču.

Inače, meč je počeo odlično za Zvezdu. Poveli su sa 2:13 na početku i održavali prednost sve do 5. minuta 8:17.

Ovaj duel je gledao i trener Bajerna Svetislav Pešić kako bi na delu video ekipu crveno-belih sa kojom njegov tim u petak igra odlučujući meč za prolaz u TOP 16 Evrolige.

Printskrin: Arena Sport

Tada se povredio Simonović koji je i bio najbolji do tada sa dve trojke. Stao je nezgodno na nogu Luvavuu i izvrnuo zglob. Pitanje je da li će igrati protivBajerna.

Od tada Mega preuzima incijativu, a crveno-beli su totalno pali i počeli da greše. Mnogo promašenih šuteva, izgubljenih lopti, naročito Viljamsa ( 7)

Mega je preuzela vođstvo 25:21 u 14. minutu i od tada je sve vreme kontrolisala meč.

Najveću prednost ekipa iz Sremske Mitrovice stekla je u drugom poluvremenu kada su u 28. minutu imali plus 11 (54:43).

Od tada pa do poslednja dva minuta meča oni su održavali prednost od pet do 10 poena razlike 60:54.

Zvezda je igrala jako loše, bez ideje u napadu, sa dosta grešaka, izgubljenih lopti, ali je nekako uspela da posle dramatične završnice regularnog dela dođe do produžetka 69:69.

U dodatnih pet minuta viđena je takođe velika borba, a meč se završio na već opisani način.

Sutjeska  – Tajfun 51:60

TABELA: Budućnost 12-2, Crvena zvezda 11-3, Cedevita 11-3, Mega Leks 9-5, Tajfun 7-7, Zadar 7-6, Krka 6-8, Partizan 6-8, MZT 5-9, Olimpija 5-9, Cibona5-9, Igokea 5-9, Metalac 5-9, Sutjeska 4-10