Pionir se otvorio, hala eksplodirala, Zvezda je u TOP 16! (VIDEO) (FOTO)

Crveno-beli su ostvarili veliki uspeh pobedom nad Bajernom 85:76 čime su se plasirali u TOP 16 fazu

Zvezda je u TOP 16 fazi Evrolige! Košarkaši Crvene zvezde  pobedili su najvažniji meč u Evroligi ove sezone protiv Bajerna Minhena sa 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) u poslednjem kolu regularne faze i tako obezbedili još 14 mečeva u najjačem takmičenju.

>>>Za nevericu: Smehotresno "zakucavanje" Kvinsija Milera! (VIDEO)

Junak utakmice i Zvezdinog plasmana dalje bio je Marko Gudurić! Mladi momak je ušao u igru kada je Zvezda gubila sa devet poena prednosti 56:65.

A onda je nastao njegov šou. Ubacio je trojku uz faul za 64:67, a zatim je postigao još jednu trojku, nakon toga još dva bacanja i tako vratio tim u život 74:73, a ubacio je i 16 poena.

Takođe, Kvinsi Miler je ubacio 21 poen uz 10 skokova, dok je Jović imao devet poena i 13 asistencija.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams, Rebić, Tompson 4, Dangubić, Lazić 6, Tejić, Simonović 8, Gudurić 16  (3-5 za tri) Jović 9 (13 as), Miler 21 (10 skokova), Cirbes 17 (9 sk), Štimac 4.

BAJERN: Rivers 10, Tompson 17, Seifert, Renfro 9, Micić, Đedović 8, Cipser 2, Savanović 19, Gavel 4, Majr, Tejlor 4, Brajant 3

>>>FEŠTA U PIONIRU: Ovako su igrači Zvezde slavili plasman u Top 16! (VIDEO)

Prava drama viđena je u Pioniru u duelu dve ekipe koje se bore za TOP 16 fazu.

Poslednjih pet minuta meča protekla su u egal rezultatskoj klackalici. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali niko nije imao više od dva poena prednosti 74:73

Na tri minuta pre kraja Zvezda je imala 76:73, ali onda je usledio period od minut i po bez koša, odnosno samo je ubačeno jedno slobodno bacanje.

Ipak, Cirbes pogađa dva bacanja i odvodi Zvezdu na 78:74 na minut i po pre kraja.

U narednom napadu Zvezda se uspešno brani, a onda Kvinsi Miler ubacuje trojku za 81:74 na 48 sekundi pre kraja čime je stavio tačku na meč.

Bajern ponovo promašuje napad, a onda Jović potvrđuje pobedu.

Inače, Zvezda je praktično odigrala dve savršene četvrtine. Prvu i poslednju. U prvoj je dala 31 poen, a u poslednjoj 29 i to je presudilo meč.

Zvezda je odigrala maestralnu prvu četvrtinu. Ubacili su čak 31 poen od čega četiri trojke i imali su velikih 11 poena prednost 31:20.

Neverovatno, ali nakon toga su stali. Čak tri minuta u drugom periodu nisu postigli koš i to je bajern iskoristio da stigne razliku 36:33 u 15. minutu.

Ipak, uspela je Zvezda da do poluvremena nekako održi plus 5 40:35.

Očekivalo se da crveno-beli u nastavku krenu bolje, ali izgleda da su se totalno istrošili u prvi 10 minuta.

Treću četvrtinu su izgubili sa 13 poena razlike 25:12, a najveći razlog je što su mnogo izgubili lopti u napadu, što na greške što tako što su im ukrali iz prevođenja.

Takođe, Bajern je imao odličan šut u ovom periodu i razlika je dostigla plus 11 za goste 54:65.

Bajern je ušao u poslednju četvrtinu sa devet poena razlike 56:65 i delovalo je da nema spasa Zvezdi.

Ipak tada je ušao mladi Gudurić i svojom rolom od tri minuta prelomio meč u korist Zvezde, koju smo već opisali.

Evroliga 14. kolo:

A grupa:

Himki – Fenerbahče 68:70

Real Madrid – Strazbur 97:65

Petak:

Crvena zvezda – Bajern 85:76

TABELA: Fenerbahče 8-2, Himki 5-5, Real Madrid 5-5, Crvena zvezda 5-5, Bajern 4-6, Strazbur 3-7

Grupa B

Laboral Kuća – Cedevita 92:70

Petak:

Emporio Armani – Limož 69:77

Olimpijakos – Anadolu Efes 68:81

TABELA: Olimpijakos 8-1, Laboral Kuća 6-4, Anadolu Efes 6-4, Cedevita 4-6, Emporio Armani 3-7, Limož 3-7,

Grupa C

Žalgiris – Panatinikos 72:75

Petak:

Lokomotiva – Barselona 78:74

Zelena Gora – Karšijaka 81:83

TABELA: Lokomotiva 8-2, Barcelona 6-4, Panatinikos 6-4, Žalgiris 5-5, Karšijaka 3-7, Zelena Gora 2-8,

Grupa D:

Darušafaka – Makabi 66:70

Bamberg – Dinamo Sasari 86:54

Petak:

Unikaha – CSKA 76:88

TABELA: CSKA 9-1, Unikaha 7-3, Bamberg 6-4, Darušafaka 4-6, Makabi 4-6, Dinamo Sasari 0-10